еМагазин

Tag : петре шилегов

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прво научи ги луѓето да фрлаат ѓубре во контејнер, потоа дај им по една електронска картичка

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во „Топ Тема“ на „Телма“ најави дека за некое време граѓаните ќе ги отворале контејнерите со електронски картички. Секој
Локално

Шилегов објави видео од демолирање на зелениот кров на ГТЦ

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов објави видео од демолирање на зелениот кров на ГТЦ. „Демолиран зелениот кров на ГТЦ! Но, ние нема да застанеме
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов ќе предложи до Советот на Град Скопје да му се додели парична награда на шампионот Алили

Редакција
Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили.
Локално

Шилегов: Градот нема ингеренции да ги урива дивоградбите на Матка

Редакција
Градот Скопје, во системот на управување со градот нема ингеренција што произлегува од Законот за локална самоуправа да има градежна инспекција што ќе се справува
ЖИВОТ

(Фото) Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, тортите што ги добил ги подарил

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, но тортите што ги добил на подарок, ги подари. „Ви благодарам на сите за роденденските честитки. Моите
ЖИВОТ

(Галерија) Тевдовски и Шилегов му дадоа поддршка на бугарскиот маратонец Георгиев кој ќе истрча 1.000 км

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и атлетичари од Атлетската федерација го поддржаа ултра маратонецот Краси Георгиев кој денеска трчаше во
ЖИВОТ

(Видео) Шилегов се огласи за видеото: Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов се огласи на неговиот фејсбук-профил откако се појави видео на кое се гледа дека за малку ќе паднеше од
ЖИВОТ

(Видео) Шилегов хит на социјалните мрежи: Иако секој ден вози, ќе паднеше од електричен тротинет

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов честопати низ скопските улици го гледаме со електричен тротинет. Но на вчерашната изложба на автомобили, не се снајде најдобро,
ЧИСТА ОКОЛИНА

Шилегов бил надлежен за 187 од 1.000 дрвjа во Скопје и е изненаден од каде баш сега интерес за „заробените“

Редакција
Само 187 од 1.000 дрвjа на територијата на Скопје, чии што стебла се забетонирани, асфалтирани или на друг начин оштетени и поради тоа им се
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Шилегов го предводеше велосипедското дефиле во Општина Бутел

Редакција
Денеска се одржа завршниот настан од манифестацијата „Денови на екологија: Онлајн со природата“ кој е во организација на Општина Бутел. Во рамките на оваа манифестација