еМагазин

Tag : петре шилегов

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Шилегов ја пречека со цвеќе: Данела Арсовска официјално ја презеде градоначалничката функција на Град Скопје

Редакција
Данела Арсовска од денеска и официјално е новиот градоначалник на Скопје и прва жена која ќе го раководи главниот град од осамостојувањето на Македонија. На...
Македонија

Од обработени 40%, според ДИК: Данела Арсовска води со голема предност

Редакција
Од обработени околу 40 проценти од избирачките места во Град Скопје води независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска со 56,86 проценти. Петре Шилегов од...
Македонија

Од обработени 13%, според ДИК: Данела Арсовска пред Петре Шилегов

Редакција
Од обработени околу 13 проценти од избирачките места во Град Скопје води независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска со 59,66 проценти. Петре Шилегов од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шилегов е нашиот фаворит за локалните избори, вели Заев

Редакција
Премиерот Зоран Заев, во одговор на новинарско прашање дали ќе има заедничка поддршка со ДУИ на градоначалникот Петре Шилегов, кој вчера најави дека ќе се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Реконструкцијата на Универзална сала готова во 2021 година

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, очекува следната концертна сезона Универзалната сала да биде готова за одржување на концерти. Пред започнување на реконструкција на Универзалната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Фармацевтската компанија „Варус“ донираше ново едукативно катче за природни науки при Детскиот културен центар „Карпош“, по повод 30 години јубилеј

Редакција
Во присуство на градоначаникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорката на Детскиот културен центар „Карпош“, д-р. Билјана Лалчевска Серафимовска, менаџментот на фармацевтската компанија „Варус“ го...
Локално ТОП СТОРИИ

Разрешен директорот на ЈП Улици и патишта-Скопје откако бил фатен со кокаин

Редакција
Директорот на ЈП Улици и патишта – Скопје, Сенад Смаиловиќ денеска е разрешен од функцијата. За разрешувањето објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. „Почитувани, дозволете...
Локално

Шилегов: Постојат три опции за Универзална сала, но можен е и референдум

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска истакна дека тој лично се залага за реставрација на Универзалната сала, односно мултимедијалната сала да се гради на...
ЖИВОТ

Екскурзиите на средношколците од Скопје за Италија поради коронавирусот ќе се одложат на неопределено време

Редакција
Согласно со задолженијата добиени од Владата сите училишта своите планирани патувања и екскурзии во Република Италија ќе ги откажат или одложат на неопределено време, информираше...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Шилегов му ја затвори вратата на Коста Петров

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов беше на ред за снимање во серијалот на СДСМ, „30 прашања со“, но истата траеше пет секунди. На прашањето на потпретседателот...