еМагазин

Tag : петре шилегов

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Скопска зоолошка добива детски „Авантура парк“

Редакција
На пролет, Зоолошка градина Скопје ќе биде збогатена со уште една содржина која ќе ги анимира најмладите посетители. За првпат кај нас ќе се изгради...
ЧИСТА ОКОЛИНА

На фирма и истече солна киселина, Град Скопје ќе и поднесе кривична

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов најави дека ќе биде поднесена кривична пријава против фирмата сопственик на цистерната од која синоќа истече солна киселина во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Популизмот и високата концетрација на ПМ честички имаат заедничка точка – загадувањето

Редакција
Загадувањето во Скопје, како што и очекувавме е повторно топ тема. Така е веќе неколку години. Граѓаните на Скопје, а и од другите градови во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прво научи ги луѓето да фрлаат ѓубре во контејнер, потоа дај им по една електронска картичка

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во „Топ Тема“ на „Телма“ најави дека за некое време граѓаните ќе ги отворале контејнерите со електронски картички. Секој...
Локално

Шилегов објави видео од демолирање на зелениот кров на ГТЦ

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов објави видео од демолирање на зелениот кров на ГТЦ. „Демолиран зелениот кров на ГТЦ! Но, ние нема да застанеме...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов ќе предложи до Советот на Град Скопје да му се додели парична награда на шампионот Алили

Редакција
Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....
Локално

Шилегов: Градот нема ингеренции да ги урива дивоградбите на Матка

Редакција
Градот Скопје, во системот на управување со градот нема ингеренција што произлегува од Законот за локална самоуправа да има градежна инспекција што ќе се справува...
ЖИВОТ

(Фото) Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, тортите што ги добил ги подарил

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, но тортите што ги добил на подарок, ги подари. „Ви благодарам на сите за роденденските честитки. Моите...
ЖИВОТ

(Галерија) Тевдовски и Шилегов му дадоа поддршка на бугарскиот маратонец Георгиев кој ќе истрча 1.000 км

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и атлетичари од Атлетската федерација го поддржаа ултра маратонецот Краси Георгиев кој денеска трчаше во...
ЖИВОТ

(Видео) Шилегов се огласи за видеото: Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов се огласи на неговиот фејсбук-профил откако се појави видео на кое се гледа дека за малку ќе паднеше од...