еМагазин

Tag : Зоолошка градина

Локално ТОП СТОРИИ

Коњите во Зоолошка градина биле отруени

Редакција
Сортните коњи во ЗОО Скопје се отруени со брзоделувачки отров, извести Зоолошка градина Скопје на официјалниот Фејсбук профил. Во статусот пишува дека официјалните резултати од...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Зоолошка градина угина и третиот коњ од Монголија, се врши истрага за причините

Редакција
Еден ден откако угинаа два коња во Зоолошка градина во Скопје, денеска угина и третиот. Случајот бил пријавен во полиција, а се чекаат резултати за...
Локално ТОП СТОРИИ

Угинаа два коња во Зоолошка градина, најверојатно се отруени

Редакција
Во Зоолошка градина во Скопје угинаа два коња, кои најверојатно биле отруени. „На 29.07.2023 во 15.40 часот вработен во Зоолошката градина во Скопје пријавил во...
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска незаконски го именувала Драган Илиевски за в.д. директор на Зоолошката градина, утврди Антикорупциска

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје постапила спротивно на законот, при именување на Драган Илиевски за нов в.д, директорот во скопската Зоолошка градина, утврди Државната комисија за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нови директори во „Водовод и канализација“, МКЦ и Зоолошка градина

Редакција
По завршување на мандатот за кој беа назначени в.д. директорите на ЈП „Водовод и Канализација“, Младински културен центар (МКЦ) и Зоолошката градина, Град Скопје назначи...
Локално

Во угостителски објект во Чегране пронајдена мини зоолошка градина со диви животни без соодветна дозвола

Редакција
При извршена контрола во угостителски објект во село Чегране, пронајдена е мини зоолошка градина со диви животни за кои сопственикот не поседувал документи, информира Министерството...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Од денеска Дино парк отворен за посетители, еве како изгледа

Редакција
Од денеска за посетителите се отвора Дино паркот, кој е во склоп на скопската Зоолошка градина. Паркот ќе работи од 9 до 21 часот, а...
Локално

Угина една од жирафите во Зоолошката градина: Тага по миленикот Тобого

Редакција
Со голема тага и болка ве известуваме дека вчера ненадејно не напушти нашиот Тобого, објавија од скопската Зоолошка градина на нивниот Фејсбук-профил. „Денеска беше направена...
Локално

(Видео) Земјотресот ги вознемири и жителите на скопската Зоолошка градина

Редакција
Земјотресот што во утринските часови се почувствува во Скопје ги вознемири и жителите на скопската Зоолошка градина. Граѓани на социјалните мрежи објавија видеа на кое...
Забава

(Фото) Романтична вечера за двајца во скопската Зоолошка градина

Редакција
Приказните од скопската Зоолошка градина се вистинско бегство од грдото секојдневие во Македонија исполнето со лоша економска состојба, политички бесмислици, криминал и корупција. Најновата фото-приказна...