еМагазин

Tag : вечера

ДОБРОСОСЕДСТВО

(Фото) Заев и Рама на ифтарска вечера кај босанскиот премиер Звиздиќ

Редакција
Премиерот Зоран Заев присуствуваше на ифтарска вечера кај претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, на која беше и албанскиот премиер Еди Рама....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Каде вечераа Заев и Ципрас со сопругите

Редакција
Грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчките медиуми „открија“ каде гостинот синоќа вечерал заедно со македонскиот премиер Зоран Заев и сопругите Зорица и Бети, пренесува дописникот на еМагазин од...