еМагазин

Tag : коњ

Локално ТОП СТОРИИ

Во Зоолошка градина угина и третиот коњ од Монголија, се врши истрага за причините

Редакција
Еден ден откако угинаа два коња во Зоолошка градина во Скопје, денеска угина и третиот. Случајот бил пријавен во полиција, а се чекаат резултати за...
Локално ТОП СТОРИИ

Лицата кои влечеа коњ со автомобил во Скопје ќе одговараат кривично

Редакција
Полициски службеници од ЕВР Гази Баба вчера на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје ги лишија од слобода С. С. (24), Р. С. (20) и А.С....
Локално ТОП СТОРИИ

Снимка со коњ врзан за кука кој го влече автомобил низ Скопје ја згрози јавноста

Редакција
Снимка со коњ врзан за кука кој го влече автомобил низ Скопје, која се споделува на социјалните мрежи, ја згрози јавноста Како што се гледа...
Локално

МВР со детали за „брканицата“ со коњот по автопатот Тетово-Скопје: Сопственикот е најден, ќе биде поднесена пријава

Редакција
Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола се движеше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје. Во вторникот околу 14...
ЖИВОТ

(Видео) Чудесна Македонија: Полициски автомобили „бркаа“ коњ во спротивен правец на автопатот Тетово-Скопје

Редакција
На социјалните мрежи се споделува видео на кое се гледа како на автопатот Тетово- Скопје, запрежна кола вози во спротивен правец, притоа, загрозувајќи ја безбедноста...
Локално

Со „Ауди 6“ удрил во коњ кој се движел на патот Гостивар-Кичево

Редакција
Во несекојдневна сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево едно лице е повредено и бил усмртен еден коњ. Според СВР Тетово, вчера околу 19 часот и...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко фото) Искасапен коњ ја запре работата на струмичката Пречистителната станица за отпадни води

Редакција
Деновиве во Пречистителната станица за отпадни води се случи несекојдневна ситуација која предизвика огромни проблеми, материјални трошоци и краток застој во работата, информираат од ЈПКД...
Локално

Четиригодишно дете и двајца возрасни повредени откако со возило удриле во коњ

Редакција
На 30.09.2019 во 19.30 часот било пријавено дека на место викано „Студена чешма“, атар на с.Ветрен, делчевско, З.П.(38) од Делчево, додека управувал патничко возило „фолксваген...
ЖИВОТ

„Анима мунди“: Пострашно од судбината на коњите во Македонија е да се соочуваш и бориш против институционалната зачмаеност

Редакција
Вчера кобила во Велес умира на улица, спасена само благодарение на активистите од Гласот за животните во Велес, кои не го одминаа животното кое скапувало...
Локално

(Вознемирувачко видео) Автобус полн со деца за на екскурзија удри коњ во Струмичко

Редакција
Коњ во локва крв кој едвај крева глава и умира среде улица, удрен од автобус кој превозува деца од ОУ „Вера Циривири“ на екскурзија, е...