еМагазин

Tag : возило

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Втора донација од Витаминка за противпожарната единица во Прилеп

Редакција
Витаминка реализира втора донација во Територијалната противпожарна единица на Општина Прилеп. Донирано е навално противпожарно возило, марка DENNIS, од англиско производство.  Донацијата е реaлизирана во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Донација товарно возило од Витаминка за ТППЕ Прилеп

Редакција
Витаминка за Територијално противпожарната единица во Прилеп донира товарно моторно возило марка Mitsubishi L200 за потребите на прилепската единица. Возилото е комплетирано со современа опрема...
Локално

Со возило удрил во полицаец на крстосница во Скопје

Никола Осило
На 04.11.2019 во 14.00 часот на крстосница од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ со бул.„Кочо Рацин“, патничко моторно возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37),...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска бара Мерко кривично да се гони за набавка на луксузно возило, вредно 66,7 илјади евра

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска иницираше поведување постапка за кривично гонење пред недлежното Јавно обвинителство за градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко,...
Локално

Тешко повреден малолетник по удар од возило на МВР

Никола Осило
На 30.10.2019 во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“, патничко моторно возило „опел астра“, сопственост на МВР, управувано од...
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Го удрил со возило, па го истепал

Никола Осило
На 11.10.2019 во 16,40 часот во СВР Скопје е пријавено дека на ул. Цветан Димов патничко возило управувано од А.К. удрило во А.Г.(28) од Скопје,...
Локално

Филмска трка во Штип: Со возило сакал да удри полицаец, па се обидел да побегне

Никола Осило
На 07.10.2019 околу 11.10 часот полициски службеници од СВР Штип го привеле О.Е.(32) од с.Оџалија, општина Карбинци. На ул.„Партизанска“ во Штип тој со своето возило...
Локално

Со возило удрил двајца возрасни пешаци и дете

Никола Осило
На 06.10.2019 во 19.30 часот на ул.„Илинденска“ во с.Велгошти, охридско, патничко моторно возило „лада нива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Д.(57) од с. Велгошти,...
Локално

Четиригодишно дете и двајца возрасни повредени откако со возило удриле во коњ

Никола Осило
На 30.09.2019 во 19.30 часот било пријавено дека на место викано „Студена чешма“, атар на с.Ветрен, делчевско, З.П.(38) од Делчево, додека управувал патничко возило „фолксваген...
Локално

Со камион намерно удрил во полициско возило, а „колега“ ги оневозможил полицајците да го стигнат

Никола Осило
На 28.09.2019 во 20,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот с.Бродец-с.Танушевци товарно моторно возило удрило во службено патничко моторно возило „дачиа дастер“...