еМагазин

Tag : канализација

Локално ТОП СТОРИИ

Само во Македонија: Фрлале столови и шут во канализација, па барале помош бидејќи се запушила

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје денеска информира дека по пријавите и жалбите на граѓаните од улицата „Скупи“, крак 22, за запушена канализација, нивните тимови...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Вардар градба“ го доби тендерот за изградба на канализација во Индустриската зона Визбегово вреден 2,3 милиони евра

Редакција
Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за изградба на дел од фекална канализација за Индустриска зона Визбегово, општина Бутел  склучи договор со трговското...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко фото) Искасапен коњ ја запре работата на струмичката Пречистителната станица за отпадни води

Редакција
Деновиве во Пречистителната станица за отпадни води се случи несекојдневна ситуација која предизвика огромни проблеми, материјални трошоци и краток застој во работата, информираат од ЈПКД...
Локално

Дождот во Охрид ги извади фекалиите по улиците

Редакција
Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд вчера го зафати Охрид. Дождот, кој траеше неколку минути, ги исфрли на површина проблемите со одводот и канализациската...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуровиа“ од Желино го доби мултимилионскиот тендер за изградба на канализација во Гостивар

Редакција
Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ – Гостивар по распишаниот тендер за изградба на атмосферска и фекална канализација во територијата на Општина Гостивар склучи договор...