еМагазин

Tag : Водовод

Бизнис ТОП СТОРИИ

Скопски „Водовод“ има загуба на вода од 60% и неплатени обврски кон Буџетот од 3 милиони евра, открива Државна ревизија

Редакција
Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје има искажани, но неплатени обврски кон државниот Буџет за повеќе години наназад во износ од 185,543 милиони денари...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривични за битолски Водовод и директорот за бесправно градење

Редакција
Секторот за внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против Јавното комунално претпријатие „Водовод“ – Битола и против П.М.(39) од Битола,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Финансиска полиција и МВР влегоа во скопски „Водовод“

Редакција
Управата за финансиска полиција и Министерството за внатрешни работи влегоа во ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, потврдија за МИА од Основното јавно ибвинителство (ОЈО)...
Локално

Тројца работници на кочански „Водовод“ биле натепани додека отстранувале дефект на водоводната мрежа

Редакција
Тројца вработени на КЈП „Водовод“ од Кочани биле физички нападнати од граѓани додека отстранувале дефект на водоводната мрежа, при што се здобиле со сериозни повреди....
Локално

Водата од градскиот водовод во Струга забранета за пиење

Редакција
Водата од градскиот водовод во Струга е загадена и не треба да се користи за пиење и лична хигиена, соопшти јавното комунално претпријатие „Водовод и...
БЕСПАРИЦА

Долговите за вода на „Водовод и канализација“ – Скопје може да ги платите без камата до 1 октомври

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека повторно се спроведува акцијата за наплата на долговите без пресметка на камата. „Акцијата за наплата на долговите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Стентон градба“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за изградба на нова управна зграда вреден 708.000 евра

Редакција
ЈКП „Водовод Битола“ по распишаниот тендер за изградба на нова управна зграда склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Стентон градба“ ДОО с.Долно...
Бизнис

„Арс Ламина“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за печатење и пакување на сметки вреден 343.000 евра

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на услуга за печатење и пакување на сметки за период од 24 месеци склучи...
Бизнис

ЈП „Водовод“ – Кочани вработува седум лица, плата до 21.070 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 јавни службеници во комуналното јавно претпријатие „Водовод“ – Кочани. Се бараат кандидати за соработници и референти. Платите во зависност...
Локално

Утре ќе почне повторно со работа наплатниот пункт за вода и во Сарај

Редакција
ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека од утре 1 септември ќе почне повторно со работа наплатниот пункт на ЈП Водовод и канализација –...