еМагазин

Tag : тендер

Македонија ТОП СТОРИИ

Директор на ЈП „Пазари“ Битола склучил јавна набавка и префрлил пари на фирма избришана од Централен регистар

Редакција
Одделот за криминалистичка полиција, по наредба од Основното јавно обвинителство Битола презема предистражни дејствија и во координација со СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.К....
Македонија ТОП СТОРИИ

ЈП „Стрежево“ Битола го демантира МВР за местењето на тендер за набавка на ратрак

Редакција
Наводите изнесени од техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат на јавната набавка на ратрак во 2019 година,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Финансиската полиција влезе во Град Скопје, Арсовска ги чека резултатите играјќи шах со Дедо Мраз

Редакција
Во Град Скопје, како и што беше најавено, денеска влегоа инспектори од Управата за финансиска полиција за да проверат како новогдишно се китело Скопје ....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерство за животна средина склучи договор со донаторот на ДУИ, “Еуровиа“, вреден над 1 милион евра

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање склучи договор за регулација на дел од одводен канал во н.м Арачиново, Општина Арачиново, со друштвото за градежништво,...
Македонија

МНР ја испратила документацијата за тендерот кој го доби донаторот на ДУИ до Антикорупциска и Обвинителството

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека до Државната комисија за спречување на корупцијата и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е милионскиот тендер кој ги скара Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го разреши директорот на ЈП Водовод и канализација, Златко Перински и секретарот на Град Скопје, Ѓоко Велковски, како што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Перински: Арсовска бараше промена на членовите на евалуационата комисија за изградба на пречистителната станица, ЕИБ не дозволи

Редакција
Разрешениот в.д директор на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје, Златко Перински во писмена изјава до медиумите даде отчет за сработеното и се заблагодари за тимската...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска: Незаконски доделени грантови на трговско друштво, чиј сопственик е вработен во АЕК

Редакција
По доставена анонимна пријава до Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК), оформен е предмет за постоење незаконитост при доделување средства на грант на трговско...
Бизнис

Проектот за изградба на хидроцентралата Чебрене-Галиште во втора фаза, има девет понудувачи

Редакција
Проектот за изградба на хидроцентралата Чебрене-Галиште е во втора фаза и пријавени се девет понудувачи, обелодени денеска премиерот Димитар Ковачевски. На економскиот форум организиран од...
Бизнис

Тендерската постапка за ХЕЦ Чебрен влегува во втора фаза

Редакција
Владата на седница ја разгледа и усвои Информацијата за усвојување на тендерска документација за втора фаза во постапка за доделување на концесија за користење на...