еМагазин

Tag : Визбегово

БЕСПАРИЦА

(Фото) 96 бездомници, од кои 66 деца добија достоинствени услови за живот

Редакција
Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во прифатниот центар
Локално

Свадбар со пиштол застрелал случаен минувач

Никола Осило
На 26.08.2018 година во 16,56 часот вработен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека е донесен, Е.И.(20) од село Визбегово, скопско со повреди
Македонија ТОП СТОРИИ

Анима Мунди: Екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово!

Никола Осило
Здружението „Анима Мунди“ на својот фејсбук профил објави фотографии од екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово „Во држава во која казна се