еМагазин

Tag : Визбегово

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Вардар градба“ го доби тендерот за изградба на канализација во Индустриската зона Визбегово вреден 2,3 милиони евра

Редакција
Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за изградба на дел од фекална канализација за Индустриска зона Визбегово, општина Бутел  склучи договор со трговското...
Локално

Жител на Визбегово се шетал со 600 куршуми

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Кичево поднесе кривична пријава против Д.А.(23) од село Визбегово, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено...
Локално

Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ на Качанички пат

Редакција
Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Според првичните информации, вооружените лица влегле во...
БЕСПАРИЦА

(Фото) 96 бездомници, од кои 66 деца добија достоинствени услови за живот

Редакција
Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во прифатниот центар...
Локално

Свадбар со пиштол застрелал случаен минувач

Никола Осило
На 26.08.2018 година во 16,56 часот вработен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека е донесен, Е.И.(20) од село Визбегово, скопско со повреди...
Македонија ТОП СТОРИИ

Анима Мунди: Екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово!

Никола Осило
Здружението „Анима Мунди“ на својот фејсбук профил објави фотографии од екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово „Во држава во која казна се...