еМагазин

Tag : автопат

Бизнис ТОП СТОРИИ

Автопатот Кичево-Охрид дупка без дно: ГИ „Македонија“ го доби тендерот за докомплетирање на проектот вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за докомплетирање на проектната документација за автопатот Кичево-Охрид склучи договор со Градежниот институт „Македонија“. Вредноста на склучениот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип ќе стане „Гоце Делчев“ најрано во ноември

Редакција
На автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип се уште нема поставено табли со неговото име „Гоце Делчев“. Од Владата за еМагазин, објаснуваат дека во
Македонија

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

Редакција
Сообраќајот од автопатот Скопје – Велес, од клучка Башино село до влез на градот Велес, се пренасочува по регионалниот пат езеро „Младост“ кон Велес поради
Локално

Грк нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

Никола Осило
На 18.08.2019 во 08.30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај с.Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеникинформира МВР. Лицето било
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Драма во Хрватска: Авион слета на автопатот Загреб-Ријека

Никола Осило
„Несекојдневна интервенција“, напишаа на својот Твитер профил пожарникарите од Врбовци, Хрватска кои немаа многу работа при интервенцијата откако мал авион од типот „Цесна150 М“ принудно
Локално

Се запали „БМВ“ во движење на автопатот Скопје-Гевгелија

Никола Осило
На 04.08.2019 во 14,10 часот во Полициската станица Валандово, било пријавено дека на делницата Миравци-Смоквица, имало опожарено патничко моторно возило, информира МВР. Имено, додека И.Д.
Бизнис

„Гранит“ наместо „Трансмет“ ќе го догради автопатот Кичево – Охрид

Редакција
Скопски „Гранит“ ќе продолжи со изградбата на автопатот Кичево – Охрид онаму каде што запре фирмата „Трансмет“ на Сеад Кочан. Вредноста на неизвршените работи изнесува
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за докомплетирање на автопатот Миладиновци-Штип вреден 5,7 милиони евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер а докомплетирање на градежните работи за изградба на автопат А4, делница Миладиновци – Свети Николе – Штип
Македонија

Автопатот Миладиновци-Штип ќе остане „Гоце Делчев“, не се знае кога ќе бидат поставени таблите со неговото име

Редакција
Од Владата за Слободен печат велат дека новиот автопат Миладиновци-Штип ќе се вика „Гоце Делчев“ согласно одлуката на претходната влада. „Постои владина одлука за именување на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нема ниту една табла со името Гоце Делчев. Бедотии…“: Твитер реакции за името на автопатот Миладиновци-Штип

Никола Осило
Се уште е нејасно како всушност се вика новиот автопат Миладиновци-Штип, кој официјално беше пуштен вчера. Дел од медиумите објавија дека има одлука од претходната