еМагазин

Tag : автопат

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ ќе го гради автопатот Блаце-Скопје за 14 милиони евра

Редакција
ГД „Гранит“ АД потпиша договор со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на автопат А4, делница граничен премин „Блаце“ – Скопје (клучка „Стенковец“), подделница...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ го доби тендерот за изградба на автопат Блаце-Скопје вреден 14,3 милиони евра

Редакција
Јавно претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за изградба на автопат А4, делница ГП Блаце – Скопје (клучка „Стенковец“), подделница 1 – проширување на...
Бизнис

Цената на автопатот Кичево-Охрид порасна за 179 милиони долари

Редакција
Собранието со 68 гласа „за“ денеска го изгласа Предлог-законот за гаранција на РСМ на обврските по договорот за заем за дополнително финансирање за проектот за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Автопатот Кичево-Охрид дупка без дно: ГИ „Македонија“ го доби тендерот за докомплетирање на проектот вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за докомплетирање на проектната документација за автопатот Кичево-Охрид склучи договор со Градежниот институт „Македонија“. Вредноста на склучениот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип ќе стане „Гоце Делчев“ најрано во ноември

Редакција
На автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип се уште нема поставено табли со неговото име „Гоце Делчев“. Од Владата за еМагазин, објаснуваат дека во...
Македонија

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

Редакција
Сообраќајот од автопатот Скопје – Велес, од клучка Башино село до влез на градот Велес, се пренасочува по регионалниот пат езеро „Младост“ кон Велес поради...
Локално

Грк нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

Никола Осило
На 18.08.2019 во 08.30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај с.Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеникинформира МВР. Лицето било...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Драма во Хрватска: Авион слета на автопатот Загреб-Ријека

Никола Осило
„Несекојдневна интервенција“, напишаа на својот Твитер профил пожарникарите од Врбовци, Хрватска кои немаа многу работа при интервенцијата откако мал авион од типот „Цесна150 М“ принудно...
Локално

Се запали „БМВ“ во движење на автопатот Скопје-Гевгелија

Никола Осило
На 04.08.2019 во 14,10 часот во Полициската станица Валандово, било пријавено дека на делницата Миравци-Смоквица, имало опожарено патничко моторно возило, информира МВР. Имено, додека И.Д....
Бизнис

„Гранит“ наместо „Трансмет“ ќе го догради автопатот Кичево – Охрид

Редакција
Скопски „Гранит“ ќе продолжи со изградбата на автопатот Кичево – Охрид онаму каде што запре фирмата „Трансмет“ на Сеад Кочан. Вредноста на неизвршените работи изнесува...