еМагазин

Tag : автобус

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Приведени седум лица за трагедијата кај Ласкарци: Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата

Никола Осило
Неисправните уреди за сопирање на автобусот и возењето над дозволената брзина се главните причини за несреќата кај Ласкарци, поради што ОЈО поведе постапка против седум
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР го штити возачот на автобусот во кој загинаа 14 лица бидејќи добивал закани по животот

Никола Осило
Возачот на автобусот кој пред две недели се преврте на патот Скопје-Тетово при што загинаа 14 лица, а 37 беа повредени, добива закани по неговиот
Локално

Измени во возниот ред на автобусите што сообраќат до Средно Водно

Редакција
Од викендов ќе биде зголемен бројот на поаѓања на автобуси на линијата 25, што сообраќа од Транспортниот центар до Средно Водно. На оваа линија во ударните термини
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) „Скопје мора да дише“: Еве уште еден „исправен” автобус што поминал регистрација и земал лиценца

Редакција
Автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, го покрена прашањето за безбедност на автобусите, односно техничка исправност на истите. Фејсбук-страницата „Скопје мора да дише“ објави видео од
ЖИВОТ

Се уште е во критична состојба: Извршени две операции над 20-годишната девојка, која настрада во автобуската несреќа

Редакција
Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќанка несреќа, но и покрај тоа нејзината
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дурмо турс„ сам на себе си правел технички преглед: Лавина од реакции на социјалните мрежи

Редакција
Сопственикот на туристичката агенција „Дурмо турс“, чиј автобус се преврте, а епилог на страшната несреќа беа 14 загинати и повеќе повредени патници, во интервју за
ЖИВОТ

(Видео) Сопственикот на „Дурмо турс“ за несреќата за „Телевизија 24“ вели: Веројатно станува збор за здравствен проблем на возачот

Редакција
Сопственикот на компанијата „Дурмо- турс“, Дурмиш Белули, во интервју за „Телевизија 24“ вели дека морално се чувствува одговорно, затоа што загинатите и повредени патници во автобуската несреќа
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Познат идентитетот на 14. загинати во автобуската несреќа

Редакција
Познат е идентитетот на 14. патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак, објави Алсат М. Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими
Политика

Обвинителство со детали од истрагата за сообраќајната несреќа во која загинаа 14 лица

Редакција
Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи денеска во 13.15 минути го заврши увидот на
ЖИВОТ

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје – Тетово