еМагазин

Tag : Скопје

Македонија ТОП СТОРИИ

Девет скопски општини со над 100 активни случаи на Ковид-19, во Чаир околу 300

Редакција
Во Скопје денеска се регистрирани 76 нови случаи на Ковид-19, информираше Министерството за здравство. Активните случаи по општини во Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Девет скопски општини со над 100 активни случаи на Ковид-19, во Чаир 300

Редакција
Во Скопје денеска беа регистрирани нови 46 случаи на Ковид-19, информираа од Министерството за здравство. Активните случаи по општини во Скопје денеска (по завршување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нераспределени 128 активни случаи на Ковид-19 во Скопје: Во кои општини има најмногу

Редакција
Во Скопје денеска се регистрирани 90 нови случаи на Ковид-19. Вака според Министерството за здравство изгледаат активните случаи по општини во Скопје денеска (по завршување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед на активни случаи на корона вирусот по скопските општини

Редакција
Министерство за здравство информира дека се регистрирани нови 168 случаи на корона вирусот, од кои во Скопје 83. Активните случаи по општините во Скопје денеска...
Локално

(Фото) Како ќе изгледаат трите нови летни сцени во Градскиот парк во Скопје

Редакција
Град Скопје избра три партерни идејни решенија за „Летна отворена сцена“ на три локации во зелениот појас на Градскиот парк во Скопје, информираат од таму....
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци за бројот на активни случаи со Ковид-19 по скопските општини

Редакција
Заклучно последните податоци, објавени вчера, во Скопје досега се регистрирани вкупно 3.487 случаи на Ковид-19, од кои активни се 1.941. Според најнови податоци на Институтот...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Над 50% од скопјани користат сопствен автомобил како основно средство за превоз

Редакција
Најголем дел од еколошкиот отпечаток кој се должи на транспортот произлегува од користењето на приватни автомобили. Според анкетата спроведена на граѓаните од град Скопје, 56,65...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Бројот на активни случаи на корона вирусот во скопските општини има мало намалување

Редакција
Министерство за здравство инфромира дека има 120 новозаболени од корона вирусот, од кои, 63 се во Скопје. Активните случаи по скопските општини изгледаат вака: Чаир...
Локално

Италијанка киднапирана од 19-годишник од Скопје, чувана заклучена во стан во Охрид

Редакција
На 04.07.2020 во 04,00 часот во Полициската станица Карпош, В.Ѓ.(49) од Скопје пријавил дека П.М.Д.(26) од Р. Италија, била заклучена во стан во Охрид, односно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир, Гази Баба, Бутел, Карпош, Аеродром, Сарај, Центар се уште со голем број на активни случаи со корона вирусот

Редакција
Министерство за здравство информираше дека во изминатото деноноќие се регистрирани нови 165 случаи на заболени со корона вирусот, од кои 71 се од Скопје. Активните...