еМагазин

Tag : Скопје

Забава

Во четврток почнува „Вино фест“ пред Веро центар

Редакција
Специјално селектирани вина и различни деликатеси, зачинети со музиката на реномирани домашни изведувачи, ќе бидат во фокусот на годинешното издание на „Вино фест 2019“ што
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Пејачот Адријан Гаџа го отвори новиот ресторан, „Ча-Ча“

Редакција
Во присуство на голем број на гости во преубав амбиент со добра забава, викендов беше отворен ресторанот “Ча-Ча“ во Point Retail Park во Скопје. Ресторанот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, чамец, деловен простор: Каков имот пријавил Енвер Малиќи, кој стана почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција
Бизнисменот и заменик-градоначалник на Град Скопје, Енвер Малиќи и официјално стана почесен конзул на Мексико во Македонија. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го
Локално

Возрасни мажи се тепале двајца на еден поради недоразбирање

Никола Осило
На 15.09.2019 во 21.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк на ул.„Михаил Чаков’’ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка
Локално

Кривична пријава за насилникот кој направи хаос во Градската болница во Скопје

Никола Осило
СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.М.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи
Спорт

(Видео) Почетокот на Бизнис 3х3 Баскет се одложува на 30 септември по барање на учесниците

Редакција
Десетици екипи се веќе пријавени на претстојниот Бизнис 3х3 Баскет. Тие ќе излезат на паркетот на 30 септември и ќе се натпреваруваат за престижни награди.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Редакција
Две бездомни кучиња викендов беа искасапени со секира во скопската општина Аеродром. Вознемирувачките убиства на животни во Македонија стануваат секојдневие, а надлежните институции за сега
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Комерцијална банка продава запленети уметнички слики, луксузни куќи и машини за да наплати кредити

Никола Осило
Луксузни куќи, деловни простории, фабрики и производствени погони, различни видови машини се само дел од недвижнините и производите кои ги нуди на продажба Комерцијална банка
Локално

Хорор во Скопје: И влегол дома за да ја силува

Никола Осило
На 12.09.2019 во 01.25 часот во СВР Скопје, 41-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот на ул.„Киро Фетак“ во
Локално

Тројца малолетници избодени во автобус во Скопје

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од