еМагазин

Tag : дрво

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) ФК „Каменица Саса“ за секој гол ќе сади дрво, ги повика и другите клубови да се придружат во кампањата

Редакција
Фудбалскиот клуб „Каменица Саса“ официјално ја започна кампањата „Дај гол, засади дрво”. Кампањата како што информираа од клубот подразбира засадување на дрво за секој постигнат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Редакција
Ентериерот од метал на новата поп ап продавница „Калико“ е новиот тренд за да го освежите домот, канцеларијата или викендицата. Уникатните парчиња на „Калико“ можете...
Локално

На 76-годишна жена и зел пари за огревни дрва кои никогаш не ги донел

Никола Осило
На 16.09.2019 во 18.15 часот во Полициската станица Кочани, Б.Д.(76) од с.Бање, кочанско, пријавила дека околу 16.00 часот во нејзинот двор во с.Бање била измамена...
Локално

Кобна сеча во Брајчино: Скопјанец почина при удар на дрво во глава

Никола Осило
На 18.08.2019 во 15,40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го...
Локално

Арачиновец со „Сеат Ибица“ удрил во знак и во дрво

Никола Осило
На 03.05.2019 година во 11,20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Александар Македонски“ патничко моторно возило „Сеат Ибица“ со скопски регистерски таблици, управувано...
Локално

Прилепчанец со автомобил се забил во дрво: Тешко повредени две деца

Никола Осило
На 30.04.2019 година околу 00.40 часот на улица „Кеј 9-ти Септември“ во Прилеп, Н.Б.(35) од Прилеп, управувајќи патничко возило „Сеат ибица“ со скопски регистарски ознаки, изгубил...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Како само им текнува: Патека за велосипеди во Општина Аеродром што води кон дрво

Редакција
На социјалните мрежи се споделува фотографија од  улица „Коста Новаковиќ“ во Општина Ааеродром, каде што е направена патека за велосипедисти која што води до дрво....
Локално

Почина возач по удар во дрво

Никола Осило
На 12.09.2018 година во 12.05 часот на регионалниот пат Прилеп-Кичево, во атар на село Русјаци, товарно возило „Фиат Дукато“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Локално

Другарите го оставиле: Момче качено на дрво на „Партизанска“ спасено од пожарникари

Редакција
Противпожарната бригада на Град Скопје ноќеска по еден часот интервенирала при спасување на 18-годишно момче кое се качило на дрво на улицата „Партизански одреди“ бр.85,...