еМагазин

Tag : ЈСП

Локално ТОП СТОРИИ

Утре за изборите, автобусите на ЈСП ќе возат по неделен возен ред, а Жичарата нема да работи

Редакција
Од Јавното претпријатие Скопје (ЈСП) информираат дека утре, среда, (08.05.2024 година), јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи. Дежурни...
Локално ТОП СТОРИИ

Младо момче нападнато во автобус на ЈСП од две повозрасни лица

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека на 05.05.2024 година во во 21.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градски автобус на подрачјето...
Локално ТОП СТОРИИ

Како ќе возат автобусите на ЈСП и до колку ќе работи Жичарницата за Велигден

Редакција
Од Јавното сообраќно претпријатие (ЈСП) Скопје информираат дека за време на велигденските празници, односно од утре, петок (3.05.2024 година) до понеделник (6.05.2024 година), јавниот превоз...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

Редакција
Утре, среда (1. мај) поради празникот 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред. Жичницата ќе работи со...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред

Редакција
Утре, среда (24.04.2024 година),  јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи. „Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат...
Локално ТОП СТОРИИ

Поголем број на автобуси кон СЦ „Борис Трајковски“ заради Саемот на книга

Редакција
ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи полесен пристап на посетителите на „Меѓународен саем на книгата“ кој ќе се одржува во СЦ „Борис Трајковски“. За таа...
Локално ТОП СТОРИИ

Жичницата од утре ќе работи еден час повеќе, до 18 часот

Редакција
Жичницата од утре, вторник (2.04.2024 година), ќе работи еден час повеќе, односно од 10 до 18 часот, информираат од ЈСП. „Согласно со Одлуката за возен...
Локално

Проблеми со плаќањето билет во автобусите на ЈСП со телефон

Редакција
ЈСП информира дека поради надградба на системот за наплата која се вршеше во изминативе неколку денови, регистрирани се инцидентни технички проблеми кај одреден број корисници...
Локално ТОП СТОРИИ

54-годишен скопјанец се самозадоволувал во автобус на ЈСП

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираат дека синоќа е приведен 54-годишниот В.М. од Скопје откако бил пријавен дека претходно се самозадоволувал во автобус на...
Локално

Детален возен ред на ЈСП за Задушница: Денеска и утре повеќе автобуси

Редакција
ЈСП информира дека поради верскиот празник Задушница, денеска и утре на редовните линии 59 (Карпош 3 – Кучевишка бара – Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче...