еМагазин

Tag : ЈСП

Локално

Тројца се тепале во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 20.03.2019 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на булевар „Митрополит Теодосија Гологанов“, настанала физичка пресметка помеѓу М.С.(18)
Локално

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција
Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71
Бизнис

ЈСП објави меѓународен тендер за набавка на нископодни еко-автобуси

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека е објавен меѓународниот тендер за набавка на нископодни еколошки CNG автобуси. – Постапката ќе се одвива во согласност со
Локално

Скопјанка тешко повредена по удар од автобус на ЈСП

Никола Осило
На 12.03.2019 во 14.15 часот на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, автобус на ЈСП, управуван од С.С.(53) од Скопје, удрил во пешакот И.Џ.(66) од
Локално

Контролор на ЈСП завршил во болница откако побарал билет

Никола Осило
На 10.03.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автобуска постојка на булевар „Партизански oдреди“, при излегување од автобус на ЈСП, М.Џ.(32)
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 511.000 евра: Кој ќе ги осигура автобусите и имотот на ЈСП

Никола Осило
Јавно сообраќајно претпријатие Скопје распиша тендер за групна набавка на услуга за каско осигурување на моторни возила со дополнителна опрема од системот за АВЛ и
Локално

Измени во возниот ред на автобусите што сообраќат до Средно Водно

Редакција
Од викендов ќе биде зголемен бројот на поаѓања на автобуси на линијата 25, што сообраќа од Транспортниот центар до Средно Водно. На оваа линија во ударните термини
Локално

ЈСП „Скопје“ ги демантира објавите за натепани патници од страна на возачи и контролори

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) преку соопштение ги демантира зачестените објави во медиумите за натепани патници од страна на возачи и контролори. Сите објави биле базирани
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) „Скопје мора да дише“: Еве уште еден „исправен” автобус што поминал регистрација и земал лиценца

Редакција
Автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, го покрена прашањето за безбедност на автобусите, односно техничка исправност на истите. Фејсбук-страницата „Скопје мора да дише“ објави видео од