еМагазин

Tag : возен ред

Локално

ЈСП со летен возен ред: Кои билети ќе останат бесплатни во текот на летото

Редакција
Поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст, информираат од ЈСП. „Бесплатните билети на учениците
Локално

ЈСП: Возилата на јавниот превоз по неделен возен ред за празниците

Никола Осило
По повод претстојните велигденски празници, в петок, 26 април, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, со исклучок на автобусите на линиите 11,
Локално

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција
Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71
Локално

ЈСП ќе сообраќа по вообичаен зимски возен ред, независно од продолжување на распустот

Редакција
Од денеска, автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по вообичаен зимски возен ред, независно од продолжувањето на училишниот зимски распуст, поради кој во изминативе три недели
Локално

Редуциран возниот ред на ЈСП „Скопје“

Редакција
Возниот ред на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ е редуциран поради новогодишните и божикните празници и зимскиот училишен распуст. В понеделник, на Божик, автобусите од јавниот
Локално

Каков ќе биде возниот ред на ЈСП за празниците

Редакција
По повод претстојните новогодишни и божиќни празници, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по изменет возен ред од вообичаениот. На 31. декември (понеделник) автобусите од
Локално

Јавниот автобуски превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Редакција
Автобусите на ЈСП и на приватните превозници во Скопје од утре ќе сообраќаат по зимски возен ред, соопшти ЈСП Скопје. Возниот ред може да се