еМагазин

Tag : несреќа

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Торба со пари пронајдена кај Австриец кој почина во несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Редакција
Торба со пари – српски динари, македонски денари и поголема сума на евра е пронајдена кај Австриец, кој пред неколку дена загина откако излета од...
Локално ТОП СТОРИИ

63-годишен прилепчанец загина при палење стрниште

Редакција
Во несреќен случај вчера загина 63-годишен прилепчанец, кој запалил стрниште на негова нива. При палењето на стрништето бил зафатен од пожарот и починал на местото...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Само едно лице од повредените македонски државјани во Италија остана во болница

Редакција
Само едно лице од 12. повредени македонски државјани од сообраќајката која се случи вчера во Италија остана во болница. Лицето се наоѓа во болница во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Никој од повредените во несреќата на македонскиот автобус во Италија не е во животна опасност

Редакција
Никој од повредените во несреќата на автобусот на македонската туристичка агенција во Италија не е во животна опасност, пренесуваат италијанските медиуми. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Како...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Како се случила несреќата во Италија во која загина возач на автобус од Македонија

Редакција
Во сообраќајка во Италија која се случи вчера загина возач на автобус на туристичка агенција од Македонија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Возач на автобус од Македонија загина...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Возач на автобус од Македонија загина во сообраќајка во Италија, 12 лица се повредени

Редакција
Возач на автобус на туристичка агенција од Македонија загина во сообраќајка во Италија, а 12 лица полесно се повредени. Починатиот е Р. И. , роден...
Македонија ТОП СТОРИИ

20 месеци затвор за сопственикот на „Беса транс“, компанијата доби четиригодишна забрана за работа

Редакција
Сопственикот на компанијата „Беса транс“, Беким Хаџиу, доби една година и осум месеци затвор за несреќата на автобусот на компанијата во Бугарија, на 23. ноември...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) „Не забораваме„: Цела Грција штрајкува на годишнината од трагичната несреќа кај Темпи

Редакција
На годишнината од трагичната железничка несреќа кај Темпи во Грција, во која загинаа 57 лица, низ целата земја се организираат протести под слоганот „Не забораваме„,...
Локално ТОП СТОРИИ

Повозрасно лице загина во село Псача од пожар на отворено

Редакција
Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Куманово информираше дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Ранковце пронашле настрадано повозрасно лице при гаснењето на пожар...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Ѓорѓе Давид сака да се сретне со сопругот на жената што ја прегази

Редакција
Српскиот рок-музичар и член на жирито на српското музичко шоу “Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Николиќ, познат како Ѓорге Давид, кој прегази 49-годишна жена од Куманово,...