еМагазин

Tag : загинати

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Отфрлена кривичната пријава во врска со планинарската несреќа на Кајмакчалан во која загинаа Калина Велевска и Александар Миновски

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривична пријава по предмет оформен по допрен глас против едно лице за кривични дела „несовесно работење...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Силен земјотрес во Загреб

Редакција
Два силни земјотреси утринава го погодија Загреб од 5,5 и 5 степени според Рихтеровата скала. Вести за штети стигнуваат од сите страни, а паднал и...
Балкан ТОП СТОРИИ

Снимка од дрон од разорниот земјотрес во Турција, бројот на загинати се искачи на 31 лице

Редакција
Бројот на загинати во земјотресот во Турција се искачи на најмалку 31 лице, а над 1.200 лица се повредени. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Најмалку 21 загинати...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Најмалку шест жртви, меѓу кои и две деца во невреме на Халкидики

Редакција
Најмалку шест лица, меѓу кои и две деца загинаа во невремето што го зафати северниот дел на Грција, во регионот на Халкидики, објавија локалните медиуми,...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за несреќата во Чаир во која загинаа двајцата браќа

Редакција
На 01.06.2019 околу 11.00 часот пријавено е дека во Скопје на ул.“Кемал Сејфула“ спроти поликлиника “Чаир“, при вршење ископ на земјиште за водоводна мрежа со...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Петмина загинати во стравична сообраќајка на влезот на Драчево

Никола Осило
Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево, потврдија од Министерството за внатрешни работи. Според првичните информации, до...
Свет

(ВИДЕО) Најмалку 40 загинати во напад во две џамии во Нов Зеланд

Редакција
Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека најмалку 40 луѓе загинале во напад во две џамии, што се случи во градот Крајстчрч. – Ова...
Македонија

Обвинителство со детали од истрагата за сообраќајната несреќа во која загинаа 14 лица

Редакција
Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи денеска во 13.15 минути го заврши увидот на...
ЖИВОТ

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Телевизијата Алсат М, објави потресни видеа, направени неколку минути по страшната автобуска несреќа која се случи во близина на селото Ласкарци, на патот Скопје-Тетово во која...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Бројката на загинати се искачи на 14, шестмина се борат за живот

Редакција
По завршување на синоќешната вонредна владина седница по повод тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово, премиерот Зоран Заев соопшти дека бројката на загинати се зголеми...