еМагазин

Tag : загинати

Свет

Бројката на загинати во Индонезија се зголемува, најмалку 222 загинати при налет на цунами

Редакција
Најмалку 222 лица загинаа, а над 840 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските острови Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

(Видео) Најмалку 168 загинати при налет на цунами во Индонезија

Редакција
Најмалку 168 лица загинаа, а над 745 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските осторви Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

Бројот на загинати при нападот во Стразбур порасна на пет

Редакција
Јавното обвинителство на Париз синоќа соопшти дека починало уште едно лице повредено при нападот во Стразбур минатиот вторник, со што бројот на загинати се искачи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Редакција
Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Лимузина налета врз минувачи во САД, најмалку 20 загинати

Никола Осило
Полицијата во американската држава Њујорк соопшти денеска дека 20 луѓе загинале откако во градот Скохери лимузина удрила во минувачи. Возилото според локалните власти со голема...
Македонија

Улиците не се за трки: При брзо возење лани загинале 72 лица

Никола Осило
Брзото и неодговорно однесување во сообраќајот и понатаму останува главна причина за предизвикување сообраќајни незгоди со фатални последици, укажува Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот...
Свет

Најмалку 35 загинати по уривањето на надвозникот во Џенова

Редакција
Бројот на загинати при уривање на надвозникот во Џенова се искачи на 35, а повредени се 16 лица. Помеѓу загинати има и три деца на...
Свет

Бројот на загинати при уривање на надвозник во Џенова се искачи на 22

Редакција
При уривање на надвозник во близина на Џенова денеска настрадаа најмалку 22 лица, а бројот на жртви ќе продолжи да расте, изјави денеска италијанскиот заменик-...
Свет

(Видео) Се урна надвозник во Џенова, 11 лица загинаа

Редакција
Дел од надвозник над индустриска зона во италијанскиот град Џенова се урна денеска во момент на силна бура проследена со пороен дожд.Министерството за внатрешни работи...