еМагазин

Tag : претседател

Македонија

Партијата го менува статусот: Груевски веќе нема да биде почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го менува статусот и ја укинува функцијата почесен претседател, најави претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во емисијата 24 Отворено на телевизијата 24. Со
Македонија

ЛДП избра нови потпретседатели

Редакција
Моника Зајкова, Зоран Шапуриќ, Игор Вељаноски и Јулиана Николова се новите потпретседатели изгласани на четвртата седница на Централниот одбор на Либерално демократската партија (ЛДП) која
Македонија

Антикорупциска: Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели

Редакција
По реакцијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, од Државната комисија за спречување на корупција со дообјаснување дека од таму бараат раскинување на договорите за закуп
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил наследникот на Вангеловски, Фаик Арслани, новиот в.д. претседател на Врховниот суд

Редакција
На местото на разрешениот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски, за в.д. претседател е поставен судијата од истиот суд, Фаик Арслани. еМагазин ги разгледа неговите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил разрешениот Јово Вангеловски: Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата имаат 4 стана

Редакција
Јово Вангеловски, не е повеќе претседател на Врховниот суд. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога
Македонија

На местото на разрешениот Вангеловски, за в.д. претседател на Врховниот суд избран Фаик Арслани

Редакција
Судскиот совет на денешната седница за в.д. претседател на Врховниот суд го избра врховниот судија Фаик Арслани. Тој доаѓа на местото на разрешениот претседател на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Ацо Колевски, новиот претседател на Советот на јавни обвинители

Редакција
Ацо Колевски е избран за нов претседател на Советот на јавните обвинители. еМагазин ги разгледа двата анкетени листови, кои можат да се најдат на официјалната
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот претседател на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски

Редакција
Ацо Колевски е избран за нов претседател на Советот на јавните обвинители. Тој доби едногласна поддршка од членовите на Советот и немаше противкандидати. Колевски е
Локално

Претседател и секретар „молзеле“ пензионерско здружение во Охрид

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Т.(82) и С.В.(63), двајцата од Охрид, за сторено кривично дело,,злоупотреба на службена положба и овластување“ и продолжено кривично дело,,несовесно работење
Балкан

(ВИДЕО) „Господин Никој“ објави кандидатура за претседател на Хрватска

Редакција
Анонимен гејмер од Хрватска, кој се претставува како „Господин Никој“, се пријави за кандидат на претстојните претседателски избори во Хрватска. Тој и се обрати на