еМагазин

Tag : претседател

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите „фатија“ сеир за тоа што претседателот Пендаровски замина за Брисел со редовна линија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, од денеска престојува во работна посета на Брисел. На својот Фејсбук профил објави фотографија со својот тим, од авион, кој лета на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богат: Објавен претседателскиот анкетен лист на Пендаровски

Петре Димитров
Југото, кое не го вози, а кое предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи за време на претседателската кампања го има и во најновиот анкетен
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Бранко Црвенковски во препознатлив елемент на „претседателска“ вечера во Скопје

Никола Осило
Во организација на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и Подгоричкиот клуб вчера во Скопје се одржа Меѓународна конференција „Проширувањето на ЕУ на крстопат“. По конференцијата следуваше
Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателот Стево Пендаровски вработува три посебни советници, плата до 50.000 денари

Никола Осило
Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски распиша оглас за вработување на три посебни советници на определено време. Се бараат советници за прашања од областа на надворешната политика,
Македонија

Претседателот Пендаровски се уште нема веб страница

Редакција
Официјалната веб страна на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски се уште не функционира. Доколку ја отворите истата, ќе добиете информација дека истата е во
Македонија ТОП СТОРИИ

Владинот портпарол Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Редакција
Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на
Македонија ТОП СТОРИИ

Церемонија во Вила Водно: Листа на гости кои ќе присуствуваат на инаугурацијата на Пендаровски

Редакција
По свечената церемонија на примопредавање на функцијата Претседател од страна на Ѓорге Иванов на Стево Пендаровски, предвидени се билатерални средби на новиот претседател со неговите
Македонија ТОП СТОРИИ

Од утре му почнува мандатот: ДИК и официјално му го врачи уверението на Пендаровски

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница му го врачи уверението на Стево Пендаровски за претседател на државата. Претходно, ДИК ги објави конечните резултати од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Поарно што Хорхе избра пензија наместо враќање на Правен: Твитер го „испраќа“ Иванов

Редакција
Претседателот во заминување, Ѓорге Иванов, изминативе години беше еден од омилените политичари за „опсервација„ на твитерџиите. Разбирливо тој е повторно топ тема на социјалните мрежи,
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски испратен од колегите: Од кое работно место заминува за претседател

Редакција
На новоизбраниот претседател Стево Пендаровски во петокот му беше последен работен ден, бидејќи утре тој треба да биде инаугуриран за претседател на државата на седница