еМагазин

Tag : сообраќајка

Бизнис

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

Редакција
Осигурителната компанија „Еуросиг“ ќе треба да исплати отштета од над 800 илјади евра за сообраќајката кај Ласкарци. Претседателот на Советот на експерти на Агенцијата за
Забава

(Видео) Познатиот српски пејач на народни песни Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Редакција
Кралот на српската народна музика Шабан Шаулиќ загинал утринава во тешка сообраќајна несреќа во Германија, пишува српски „Блиц“. Според првичните информации, до несреќата дошло по
ЖИВОТ

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ нуди сместување за семејствата на повредените од сообраќајката

Редакција
Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја споделува тагата со семејствата на сите кои трагично ги загубија животите во сообраќајната несреќа која се случи
ЖИВОТ

Скопјани нудат сместување за најблиските на повредените во сообраќајката кај Карпалак

Никола Осило
Повеќе граѓани од Скопје на социјалните мрежи нудат сместување на најблиските роднини на повредените во трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак, во која загинаа 14 лица.
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Бројката на загинати се искачи на 14, шестмина се борат за живот

Редакција
По завршување на синоќешната вонредна владина седница по повод тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово, премиерот Зоран Заев соопшти дека бројката на загинати се зголеми
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Редакција
Седум тела од вкупно 13 загинати во тешката автобуска сообраќајна што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово се донесени вечерва на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Редакција
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изјави дека најголем број од загинатите во сообраќајката која се случи на патот Скопје-Тетово се од Гостивар и дека шоферот
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа 13 лица, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. Седум
ЖИВОТ

Официјално: Четворица загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа најмалку четири лица, потврди директорот на градската болница „8-ми Септември“,
Локално

Бизарен случај во Тетово: Пукал откако со задоцнување приметил дека возилото му е оштетено во сообраќајка

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Д.(65) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информира МВР. На 26.11.2018