еМагазин

Tag : македонка

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мартина од Битола е девојката која загина во сообраќајката кај Солун

Редакција
Сообраќајката која завчера се случи во близина на Солун, Грција, е во фокусот на јавноста и медиумите. Во несреќата животот го загуби 29-годишната Мартина Н.,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) 29-годишна жена од Македонија загина во сообраќајка кај Солун

Редакција
Жена од Македонија на возраст од 29 години денеска загина во сообраќајка кај Солун, а три жени кои биле со неа во возилото се повредени,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убиената Кавадарчанка во Германија имала седум деца, сопругот ја убил поради љубомора

Редакција
Веста за убиената Македонка, Ванеса П. (41) по потекло олд Кавадарци, во Есен, Германија ја потресе јавноста. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Македонка избодена до смрт од сопругот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонка избодена до смрт од сопругот во Германија, убиството го пријавил нејзиниот малолетен син

Редакција
Во Есен, Германија, каде пред неколку дена беше убиен 32-годишен Македонец, од страна на нејзиниот сопруг (47) е убиена и 41-годишна жена по потекло од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонка евакуирана од Израел: Бевме давеници кои чекавме сламка за спас

Редакција
Велешанката Ѓурѓа Рушкова и нејзиниот син во средата беа евакуирани од Израел со лет до Атина. Тие беа дел од групата 50 верници од различни...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонката уапсена на Миконос за шверц со дрога е ќерка на поранешен пратеник и градоначалник

Редакција
21-годишната девојка, која е меѓу уапсените македонски државјани на грчкиот остров Миконос е ќерка на поранешен пратеник и градоначалник од Велес. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Меѓу нив...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР потврди: Македонска дипломатка во ОН пронајдена мртва во стан во Њујорк

Редакција
Дипломатка од македонската мисија во ОН синоќа била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк, потврдија од Министерството за надворешни работи на Република...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Гркот Елефтериос за љубов на Бети научи и македонски

Редакција
Звучи како клише, но за вистинската љубов навистина нема граници. Таков е случајот со македонката Елизабета Далајоргу и гркот Елефтериос Далајоргос. Тие се заедно веќе осум...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонка од центарот на Ломбардија: Ќе останат ли нашите без работа по кризата со корона вирусот во Италија

Редакција
По серијата текстови кои „еМагазин“ ги објави од наши иселеници во странство за време на пандемијата од корона вирусот, повторно стапивме во контакт со нашата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонка во САД: Живееме во социјална и економска криза како никогаш досега

Редакција
Ана Пипонска скоро 10 години живее и работи во САД, кои моментално се епицентарот на пандемијата на коронавирусот во светски рамки. Таа за еМагазин раскажува...