еМагазин

Tag : девојка

Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) 121 години од смртта на Гоце Делчев: На која жена и го подарил срцето

Редакција
Македонија денеска одбележува 121 години од смртта на македонскиот револуционер и борец за слобода, Гоце Делчев. Делчев беше убиен на денешен ден во 1903 година...
Локално ТОП СТОРИИ

Која е 26-годишната девојка од Кавадарци, која беше пронајдена мртва во куќа во Штип

Редакција
Се уште нема нови официјални информации за 26-годишната девојка од Кавадарци, која пред неколку дена беше пронајдена мртва во куќа во Штип, каде била под...
Локално ТОП СТОРИИ

26-годишна девојка од Кавадарци пронајдена мртва во Штип

Редакција
Девојка на возраст од 26 години од Кавадарци е пронајдена мртва во Штип. Нејзиното беживотно тело е најдено во куќа во центарот на градот, во...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена е девојката од Албанија, која што беше пријавена за исчезната

Редакција
21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија, која беше пријавена за исчезната, е пронајдена, соопшти МВР. „Денеска во 18.05 часот во близина на хотел „Белви“ во...
Локално ТОП СТОРИИ

Неколку дена трае потрагата по 18-годишна девојка од Лабуништа

Редакција
Неколку дена трае потрагата по 18-годишна девојка од Лабуништа, а апелот се споделува и на социјалните мрежи. Исчезнувањето на девојката го потврди и Министерството за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од грип починала 20-годишна девојка

Редакција
На Клиниката за инфективни болести во Скопје од сезонски грип починала 20-годишна девојка, објави телевизијата Канал 5. Таа е најмладата жртва почината од грип сезонава...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хамас киднапирал и девојка со корени од Македонија, семејството бара нејзино спасување

Редакција
Наама Леви, 19-годишна девојка со далечни корени од Македонија, била киднапирана на 7. октомври при упадот на припадниците на Хамас во Израел, јавува „Гласот на...
Локално ТОП СТОРИИ

На улица во Скопје пронајдена 29-годишна девојка прободена со нож, била нападната од три лица

Редакција
На 11.10.2023 околу 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Владимир Комаров“ во Скопје, со повреда од остар предмет била пронајдена Л.Х. (29)...
Локално ТОП СТОРИИ

17-годишна девојка почина откако беше прегазена на булеварот Борис Трајковски во Скопје

Редакција
17-годишна девојка почина откако пред неколку дена беше прегазена на булеварот “Борис Трајковски“ кај Пинтија во Скопје. Несреќата се случи на 30. август во 22:30...
Локално ТОП СТОРИИ

20-годишна девојка од Скопје почина по пад од зграда

Редакција
На 09.06.2023 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на плочник пред зграда на подрачје на Бутел била пронајдена С.Д.(20) од Скопје со...