еМагазин

Tag : киднапирање

Локално ТОП СТОРИИ

МВР вели нема кривично дело: Расчистен случајот со наводното киднапирање во Карбинци

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека е расчистен случајот за наводното киднапирање во Карбинци, при што е утврдено дека нема елементи на кривично дело....
Македонија ТОП СТОРИИ

Вања била грабната на излегување од дома, во влезот на зградата ѝ биле врзани рацете и нозете

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната прес-конференција информираше дека 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје била грабната на излегување од дома, во влезот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хамас киднапирал и девојка со корени од Македонија, семејството бара нејзино спасување

Редакција
Наама Леви, 19-годишна девојка со далечни корени од Македонија, била киднапирана на 7. октомври при упадот на припадниците на Хамас во Израел, јавува „Гласот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за грабнувањето на внукот на Љубе Бошкоски, го киднапирале за да плати наводно украден херион

Редакција
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едното е обвинето за кривично дело – Грабнување од...
Балкан ТОП СТОРИИ

Масовниот убиец од Младеновац киднапирал таксист, сакал да побегне во Крагуевац

Редакција
Осомничениот за масовното убиство кај Младеновац, дваесет и едногодишниот У. Б. бил уапсен во местото Грошница, обидувајќи се да побегне во Крагуевац, јави дописникот на...
Локално ТОП СТОРИИ

Фингирал киднапирање за да изнуди 10.000 евра од својот татко

Редакција
На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење основи на сомнение дека сторил...
Локално

Италијанка киднапирана од 19-годишник од Скопје, чувана заклучена во стан во Охрид

Редакција
На 04.07.2020 во 04,00 часот во Полициската станица Карпош, В.Ѓ.(49) од Скопје пријавил дека П.М.Д.(26) од Р. Италија, била заклучена во стан во Охрид, односно...
Македонија

Детали за случајот со киднапирањето на македонскиот државјанин во Тирана

Редакција
Сведочењето на 23-годишнот Македонец, киднапиран во Тирана од три лица, кои под закана со оружје барале 250.000 евра, го пренесува албанската агенција Балкан веб. -Давор...
Балкан ТОП СТОРИИ

Македонски државјанин киднапиран во Тирана, го спасила полицијата

Редакција
Албанската полиција уапсила две лица под обинеие дека во Тирана вчера киднапирале 23-годишен македонски државјанин, кому му барале 250.000 евра. Судија на претходна постапка им...
Локално

Лажна вест е дека имало обид за киднапирање дете во центарот на Куманово

Редакција
Кумановската полиција ги демантира информациите за грабнување на дете во централното градско подрачје во Куманово, кои се шират по социјалните мрежи и апелираше до граѓаните...