еМагазин

Tag : стан

Македонија ТОП СТОРИИ

Судот во Стразбур пресуди во полза на сопствениците на станови исклучени од централното греење

Редакција
Европскиот суд за човекови права оцени дека Северна Македонија не го заштитила имотот на лицата кои не сакале да ја подмират фиксната сметка за топлинска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пратениците на „тапет“ на Твитер за патните трошоци

Редакција
Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, покажува анализата на Државната комисија за спречување корупција (ДКСК). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пратениците за 5...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителот Ристеми на судењето за „Рекет“: Јанева побара да не го „замрзнам“ станот на Главчев во случајот „Поштенска Банка”

Редакција
Јавниот обвинител Бурим Рустеми на денешното сведочење за случајот „Рекет” посочи дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева побарала од него како надлежен обвинител во...
Македонија

Заев кираџија во Скопје

Редакција
Од СДСМ за Плусинфо велат дека нивниот лидер Зоран Заев, по заминувањети од премиерската функција, изнајмил стан во Скопје, каде што престојува во текот на...
Бизнис

Станови, дуќани, земјиште: Проверете што се се продава на Регистарот на одземен имот

Редакција
Во Регистарот на преземени недвижности (одземен имот) наменети за продажба што го промовираше Катастарот, заклучно со вчера деловните банки доставиле податоци за 1.207 станови и...
Локално

Пожар во стан во Скопје, евакуирани дел од станарите

Редакција
На 21.12.2019 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Пушкинова“ настанал пожар во стан, сопственост на А.Ж.(54), поради што дел од станарите...
Локално

Пожар целосно уништи стан на улицата „Рузвелтова“ во Скопје, пожарникарите спречија да се прошири

Редакција
Пожар избувна денеска во стан на петти кат во зграда на улицата „Рузвелтова“ во Скопје. Со брза интервенција на пожарникарите пожарот целосно е изгаснат, изјави...
Македонија

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој денеска во Кривичниот суд се појави во својство на сведок во случајот „Рекет“ меѓудругото рече дека и обвинителката Лиле Стефанова преку...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил вицепремиерот Кочо Анѓушев, кој најави повлекување од политиката

Редакција
Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев по изборите напролет најавува повлекување од политиката и враќање на бизнисот. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го...
ЖИВОТ

Како да го одберете идеалниот стан за живеење?

Никола Осило
Изборот на совршен стан е одлука што влијае на животниот стил и натамошната динамика на целото семејство. Токму поради тоа, посебно внимание се обрнува на структурниот...