еМагазин

Tag : стан

Бизнис

Поскапување: Станбен квадрат во Скопје лани чинел 46.764 денари без ДДВ

Никола Осило
Просечната цена на квадратен метар станбена површина во 2018 година изнесувала 43.155 денари, што е за 3,2 отсто повеќе во однос на 2017 година, соопшти
Локално

Греалка причина за пожар во стан во Стар Аеродром

Редакција
Вклучена греалка е причина за пожарот кој избувна попладнево во стан на шестиот кат во новите згради кај Рептил маркетот во Стар Аеродром. Нема повредени
Македонија

Дојче Веле: Груевски користел четири стана?

Редакција
Дојче Веле во истражување за деновите пред поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски, избега во Унгарија, прашува меѓудругото и дали тој користел четири стана.
Балкан

(Фото) На вратата од станот на градоначалникот на Солун, Бутарис, му напишаа „предавник“

Редакција
Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, многу добро познат и на македонската јавност, повторно е во фокусот на грчките медиуми, откако непознати лица напишале „предавник“ на
Локално

МВР со детали за пелените кои предизвикаа евакуација

Никола Осило
На 19.09.2018 година околу 18.50 часот било пријавено дека во влезот брoj “1” на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ се чувствува непријатна миризба и граѓаните се
Локално

Крвава пријателска средба во стан во Куманово

Никола Осило
На 02.09.2018 година околу 21,45 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Доне Божинов“ , во станот на Н.Д. (40), додека истиот седел со
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците од внатрешноста од 1 септември ќе можат да добиваат 500 евра за стан во Скопје

Никола Осило
Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата ќе можат да бираат дали ќе патуваат секој ден на работа со автомобил, за што со одлука