еМагазин

Tag : смрт

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Човекот беше природен лексилиум“: Твитер реакции за Драган Вучиќ

Редакција
Смртта на едно од најпрепознатливите телевизиски лица во Македонија, шоуменот, тв-водителот, пејачот и композитор, Драган Вучиќ, никого не остави рамнодушен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Драган Вучиќ почина...
Македонија

Чулев контра Филипче: Нашите сознанија говорат дека мајката и синот од Велес починале кон крајот на јануари

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостување на ТВ 24 излезе со спротивно тврдење од министерот за здравство, Венко Филипче, во однос на починатите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Повеќе институции се вклучуваат во истражувањето на смртта на велешанката во чие што распаднато тело е откриен корона вирусот

Редакција
По наодот дека починатата велешанка е позитивна на корона вирусот, која со својот син беше пронајдена мртва пред два дена, Министерството ја проширува истрагата во...
Свет ТОП СТОРИИ

Вкупниот број на смртни случаи од коронавирус низ светот надмина 3.000 лица

Редакција
Бројот на луѓето кои досега низ светот починаа од компликации настанати по заразувањето со коронавирус, надмина 3.000, откако Кина денеска пријави уште 42 нови смртни...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од Туфи до Хурем: Која беше Билјана Беличанец

Редакција
еМагазин Ве потсетува на важни детали од професионалниот и приватниот живот на актерката Билјана Беличанец (45), која викендов беше пронајдена мртва, а од полицијата соопштија дека се работи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Најдобрата“: Калиопи, Џамбазов, Зафирчев, Петрушевска… се простуваат од актерката Беличанец

Редакција
Колегите на починатата актерка Билјана Беличанец и личности од македонската естрада се простуваат од нејзе на социјалните мрежи. Пораки на Фејсбук објавија актерите Васил Зафирчев,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Редакција
Смртта на актерката Билјана Беличанец, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: Почивај во мир...
Македонија

Детали од Обвинителството за смртта на актерката Беличанец

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и со лекари по судска медицина синоќа изврши...
Свет

Во 70 земји е незаконски да се биде хомосексуалец, во седум се казнува со смрт

Редакција
Драконскиот закон во Брунеј донесен пред два дена, каде хомосексуалноста ќе се казнува со смрт со каменување, предизвика бурни реакции во светската јавност, посебно меѓу...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Петти смртен случај: Од грип почина 14-годишно дете

Редакција
На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби поради компликации од грип почина 14-годишно дете. Како што информираат од Министерството за здравство, детето претходно...