еМагазин

Tag : таксист

Локално ТОП СТОРИИ

Почина таксист од Скопје кој имал срцев удар додека возел патник

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека починал таксист од Скопје кој имал срцев удар додека возел патник. Се работи за лицето Ќ.В., на возраст од...
Балкан ТОП СТОРИИ

Масовниот убиец од Младеновац киднапирал таксист, сакал да побегне во Крагуевац

Редакција
Осомничениот за масовното убиство кај Младеновац, дваесет и едногодишниот У. Б. бил уапсен во местото Грошница, обидувајќи се да побегне во Крагуевац, јави дописникот на...
Локално

Патник со нож нападнал таксист и го ограбил

Редакција
На 17.02.2021 во 20.55 часот во Полициската станица Чаир, С.Ф.(43) од Скопје, вработен како таксист, пријавил дека околу 20.15 часот на бул.„Никола Карев“, додека управувал...
Локално

Скопјанка пријавила физички напад од таксист

Редакција
На 11.11.2019 во 05.10 часот во СВР Скопје, Т.С.(41) од Скопје пријавила дека околу 04.45 часот на ул.„Борис Трајковски“, по претходна расправија, била физички нападната...
Локално

(ВИДЕО) Жената која ја нападна таксист за Канал 5 раскажува за инцидентот

Редакција
Добрила Стефановска, која беше турната од таксист на тротоар во скопје за телевизијата Канал 5, раскажува за инциденот. “Ме навредуваше и ме нападна зошто не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Видео со насилство во Скопје ги “зовре“ социјалните мрежи: Кој е виновникот жената или таксистот?

Редакција
Видео на кое се гледа како такстит бутнува полугола жена на тротоар во Скопје стана топ тема на социјалните мрежи откако истото утринава се појави...
Локално

Таксист од Скопје нападнат од пијан патник

Редакција
На 24.12.2018 година во 02,50 часот И.Џ.(49) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 02,40 часот додека го управувал своето такси возило, патникот Т.Д.(52) од...
Локално

Таксист сакал да силува 22-годишна девојка од Скопје

Редакција
На 20.11.2018 година во 12,00 часот во Полициската станица Центар, Л.К.М.(22), пријавила обид за силување од такси возач на 18.11.2018 година околу 00,30 часот во...
Локално

Ограбен скопски таксист

Редакција
На 17.11.2018 година околу 20.30 часот во Скопје на патот помеѓу село Брњарци и село Арачиново, додека Т.С.(44) од Скопје вршел такси дејност со патничко...
Локално

Ограбиле таксист со закана дека ќе убијат

Редакција
На 16.10.2018 година во 21.00 часот во СВР Скопје, С.К.(60) од Скопје пријавил дека непосредно пред јавувањето на ул.„Плачковица“ две непознати лица му извршиле разбојништво,...