еМагазин

Tag : Крагуевац

Балкан ТОП СТОРИИ

Вучиќ: Ова е напад на целата земја и терористички чин, следуваат нови мерки за носење оружје и поостри казни

Редакција
Ова е повторен масовен злосторнички напад по нападот врз нашите деца – напад врз нашата земја, ова е терористички чин, изјави срспкиот претседател Александар Вучиќ...
Балкан ТОП СТОРИИ

Масовниот убиец од Младеновац киднапирал таксист, сакал да побегне во Крагуевац

Редакција
Осомничениот за масовното убиство кај Младеновац, дваесет и едногодишниот У. Б. бил уапсен во местото Грошница, обидувајќи се да побегне во Крагуевац, јави дописникот на...