еМагазин

Tag : тероризам

Македонија

Нема ризик од конкретен терористички акт во државата, вели Спасовски

Редакција
Македонија и Европската Комисија денеска во Брисел потпишаа заеднички акциски план во делот на борбата против тероризмот. Иако нашата земја не се соочува со конкретен...
Македонија

Адвокатот Миланов на јавната седница за Диво насеље: Обвинителството не докажа акт на тероризам

Редакција
Во Апелацискиот суд во Скопје, со исказ на адвокатите од одбраната, денеска продолжи јавната седница по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во...
Македонија

Италија протера македонски државјанин поради тероризам

Редакција
Италијанските власти протераа четири лица осомничени за тероризам, меѓу кои и еден македонски државјанин. – Четворицата странци, од нив еден Косовец (37) и еден Македонец...