еМагазин

Tag : објект

Македонија ТОП СТОРИИ

Еден од подметнувачите на пожарот во кафе барот на државниот правобранител Речи во Охрид има 19 години

Редакција
Пред неколку дена беше опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи во Охрид, а пожарот предизвика и штета на Градскиот пазар. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Агрон Речи, државниот правобранител чии угостителски објект беше опожарен

Редакција
Државниот правобранител Агрон Речи од Охрид е во фокусот на јавноста откако вчера му беше опожарен угосителскиот објект во склоп на градскиот пазар Охрид. Јавното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Охрид опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи

Редакција
Во угостителски објект во Охрид во сопственост на државниот правобранител Агрон Речи, утрово избил пожар. Истиот се наоѓа на булеварот “Туристичка”, во склоп на градскиот...
Локално ТОП СТОРИИ

28-годишно момче починало од струен удар во објект во Маркова Сушица

Редакција
Од МВР информираа дека на 12.01.2024 година во 15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во објект во с. Маркова Сушица, скопско, бил пронајден...
Балкан ТОП СТОРИИ

Откриена парцела со марихуана во круг на армиски објект кај Тирана, уапсени тројца припадници на армијата

Редакција
Во Албанија, како што потврдува последниот случај, се чини дека и воените објекти станале место каде има парцели со марихуана. – Таков случај е откриен...
Свет ТОП СТОРИИ

Американците соборија трет неидентификуван објект за три дена

Редакција
Американската војска собори летечки објект над езерото Хјурон долж границата со Канада, соопштија денеска американските власти, што е трет таков инцидент во три дена и...
Локално

Прилепчанка тешко повредена, метален предмет од скеле на објект во изградба паднал врз неа

Редакција
Врз прилепчанката С.Н.(44), која вчера се движела по улицата „Борка Талески“ во Прилеп, паднал метален предмет од скеле на објект во изградба и се здобила...
Бизнис

Објектот кај ТЦ Плаза под лупа на Обвинителството

Редакција
Јавното обвинителство по кривична пријава оформило предмет, кој се наоѓа во фаза на предистражна постапка во врска со градењето на поранешно „Беко“ односно ТЦ Плаза....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од денеска влез во објектите само со сертификат за примени две дози вакцина или со потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена

Редакција
Од денеска за влез во објектите потребен е сертификат со примени две дози вакцина или потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена, сметајќи од...
Локално

Кривична пријава за угостителски објект во Тетово за непочитување на прописите во епидемија

Редакција
СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Тетово и физичко лице за работа во затворениот дел на објектот и покрај...