еМагазин

Tag : објект

Локално

Пожар во угостителски објект во Скопје, зафатено и паркирано возило

Редакција
На 14.01.2020 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул. „Томе Пуре“ во Скопје. Со пожарот бил...
Локално

(Фото) Почна демонтажата на времениот објект на покривот од ГТЦ

Редакција
Времениот објект на покривот на Градскиот трговски центар денеска почна да се отстранува согласно одлуката на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Со активностите ќе...
Локално

Нападнал две момчиња пред угостителски објект во Скопје

Никола Осило
На 23.09.2019 во 23.20 часот во СВР Скопје, Ц.Д.(51) од Скопје пријавил дека околу 23.05 часот пред угостителски објект на ул.„11-ти Октомври“, неговиот 17-годишен син...
Локално

Им се заканувал на вработени во угостителски објект во Скопје

Никола Осило
На 27.06.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Центар, сопственик на угостителски објект во центарот на Скопје пријавил дека истиот ден во 10.50 часот...
Локално

Скопјанец натепал девојка во угостителски објект

Никола Осило
На 26.06.2019 година во 20.25 часот во Полициската станица Аеродром, Е.К.(23) од Скопје пријавила дека околу 20.00 часот во угостителски објект на ул.„Методија Шаторов Шарло“...
Локално

Кратовчанец изел ќотек пред угостителски објект

На 25.05.2019 година во 07,00 часот А.Ј.(21) од Кратово пријавил дека истиот ден околу 03,00 часот во Кратово пред угостителски објект бил физички нападнат од...
Локално

Скопјанец изел ќотек од обезбедување на угостителски објект

На 25.05.2019 година околу 22,40 часот во СВР Скопје Ф.М.(23) од Скопје пријавил дека пред угостителски објект во н.Илинден бил физички нападнат од З.И. вработен...