еМагазин

Tag : повреда

Локално

Кумановец ја претепал партнерката со која живеел во вонбрачна заедница

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Г.К.(48) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР. На 03.08.2019
Локално

Едно момче загина, двајца се повредени на патот кон Смилковци

Редакција
На 01.06.2019 во 01,47 часот од  Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во
Локално

„Југо“ се удрило во „пежо“: Две деца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција
На 19.04.2019 година во 17.35 часот на ул.„Кемал Сејфула“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Југо“, управувано од А.М.(37) од Скопје и
Македонија ТОП СТОРИИ

Каде да пријавите ако Ви е повредено правото на глас

Редакција
Во канцеларијата на Народниoт правобранител в недела, на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините
Локално

Повредена девојка од залутан куршум додека си седела дома во Чаир

Редакција
На 09.03.2019 година околу 23,50 часот во СВР-Скопје Н.Б.(54) од Скопје пријавил дека во неговиот дом во Чаир во собата каде што била неговата ќерка
Локално

Прилепчанец претепал сограѓанин

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.О.(58) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“,
Локално

Рудар од „Саса“ се здобил со лесна телесна повреда

Редакција
Раководејќи се според стандардите и процедурите за безбедност и здравје при работа, Рудник САСА ја информира јавноста дека денеска (29 јануари 2019) околу 6 часот
ЖИВОТ

Сергеј Варошлија не смее да користи фотографии од социјалните мрежи без согласност, утврди ДЗЛП

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП) до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, достави Допис – Известување, дека во случајот кој Агенцијата го
Локално

Едно лице повредено во престрелка во Маџари

Редакција
Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи денеска во скопската населба Маџари. Според првичните информации, повредено лице не е во животна опасност.
Локално

Жена повредена кога во неа удри автобус кај Железничка станица

Редакција
Жена претпладнево е повредена кога во неа удри автобус кај Железничката станица во Скопје. Сообраќајката, како што изјавија од МВР за МИА, се случила на