еМагазин

Tag : угостителски

Македонија ТОП СТОРИИ

Еден од подметнувачите на пожарот во кафе барот на државниот правобранител Речи во Охрид има 19 години

Редакција
Пред неколку дена беше опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи во Охрид, а пожарот предизвика и штета на Градскиот пазар. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Агрон Речи, државниот правобранител чии угостителски објект беше опожарен

Редакција
Државниот правобранител Агрон Речи од Охрид е во фокусот на јавноста откако вчера му беше опожарен угосителскиот објект во склоп на градскиот пазар Охрид. Јавното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Охрид опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи

Редакција
Во угостителски објект во Охрид во сопственост на државниот правобранител Агрон Речи, утрово избил пожар. Истиот се наоѓа на булеварот “Туристичка”, во склоп на градскиот...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги во октомври поскапи за 6,1%

Редакција
Цените на угостителските услуги во октомври годинава во однос на истиот месец лани, се зголемени за 6.1 %, соопшти Државниот завод за статистика. Кумулативно, за...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги пораснале за 7,7%

Редакција
Индексот на цените на угостителските услуги во јули 2023 во споредба со јуни 2023 година е зголемен за 0,1 отсто, објави Државниот завод за статистика...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги пораснале за 13,3%

Редакција
Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – јуни 2023 година, во однос на истиот период лани, е зголемен за 13,3 отсто,...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги во мај поскапи за 13,4%

Редакција
Цените на угостителските услуги во мај годинава, во споредба со април, се зголемени за 1.2 %. Во однос на мај лани, пак, растот на цените...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Продолжува трендот на зголемување на цените на угостителските услуги

Редакција
Цените на угостителските услуги во март во споредба со февруари годинава се зголемени за 0,5 проценти. Споредено по групи на услуги, зголемување е забележано во...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги поскапи за за 17,4% на годишно ниво

Редакција
Цените на угостителските услуги во октомври во однос на септември годинава се зголемени за 0,4 проценти, а за 17,4 проценти во однос на октомври лани,...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Продолжува трендот на раст на угостителските услуги

Редакција
Цените на угостителските услуги во јуни во споредба со мај годинава, се зголемени за 1,4 проценти, објави денеска Државниот завод за статистика (ДЗС). Споредено по...