еМагазин

Tag : имот

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Вилма Русковска, која Заев ја предлага да го води „новото СЈО“

Редакција
Шефицата Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, Вилма Русковска, треба да го води „новото“ Специјално јавно обвинителство. За Русковска на
Македонија

Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Сеад Кочан

Редакција
Минатата недела во Агенцијата за управување со одземен имот стаса правосилна пресуда во врска со одземениот имот на „Трансмет“ и Сеад Кочан. Изготвени се 26
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Драган Миновски, директорот на ЕСМ, кој Владата предлага да биде сменет

Редакција
И директорот на ЕСМ, поранешно ЕЛЕМ, Драган Миновски го зафати “метлата“ на премиерот Зоран Заев. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил, кога
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, кој Заев предлага да биде сменет

Редакција
Премиерот Зоран Заев го стави на листата за смени и директорот на МЕПСО, Сашо Василевски. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната
Македонија ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Катица Јанева, која си поднесе оставка и остана без мобилен

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера си поднесе оставка од челната позиција на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Неколку часа подоцна и беше одземен и мобилниот телефон
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција
По интервјуто за Радио Слободна Европа, и изјавата дека големите дивоградби во Охрид се бројат на прсти, министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски кој е во фокусот на јавноста за набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е во фокусот на јавноста. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема ни куќа, ни стан, ама има два автомобили: Каков имот пријавил разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Редакција
Сухејл Фазлиу и официјално не е повеќе министер за локална самоуправа, откако вчера беше разрешен од страна на Собранието. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Редакција
Драган Тевдовски и официјално повеќе не е министер за финансии, откако синоќа беше разрешен од страна на Собранието. Според најавите тој треба да му стане