еМагазин

Tag : имот

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил директорот на Токсикологија, Петровски, кој е разрешен

Редакција
Разрешувањето на медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија, Д-р Данил Петровски и случувањата на Клиниката се во фокусот на јавноста. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Разрешен директорот на Токсикологија,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Гордана Силјановска Давкова, првата жена претседател на Македонија

Редакција
Професорката Гордана Силјановска Давкова е во фокусот на јавноста откако стана првата жена претседател на Македонија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Силјановска Давкова, првата македонска претседателка приватно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Дарко Каевски, еден од обвинетите во случајот со спортските ваучери на АМС

Редакција
Еден од 12. обвинети во случајот за злоупотреба на спортските ваучери на Агенцијата за млади и спорт (АМС) е и пратеникот на владејачката СДСМ, Дарко...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Наумче Мојсовски, кој е обвинет во случајот со спортските ваучери на АМС

Редакција
Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсовски, е во фокусот на јавноста откако од Јавното обвинителство соопштија дека е покренето предлог-обвинение за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Таравари најбогат, колку вредат анкетните листови на претседателските кандидати

Редакција
Од невладината Граѓаните против корупцијата направија проценка колку вредат анкетните листови на кандидатите за претседател на Македонија. Анкетниот лист на Арбен Таравари, актуелен градоначалник на Гостивар...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонци купуваат куќи во Белград

Редакција
Српски bizlife.rs пишува дека меѓу заинтересираните купувачи на имот во Белград, Србија, има и државјани на Македонија, кои се најбројни од соседството. Тие најчесто купуваат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Башким Бесими кој е избран за нов член на Советот на јавните обвинители

Редакција
Башким Бесими е избран за нов член на Советот на јавните обвинители, од редот на јавните обвинители од подрачјето на Јавното обвинителство (ЈО). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Стевчо Јакимовски, кој заврши на „црната листа„ на САД

Редакција
Градоначалникот на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски и кандидат на ГРОМ за претседател на Македонија заврши на “црната листа“ на САД. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Градоначалникот Стевчо...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле судиите Дрита Мехмети и Јане Тапанџиевски кои се пензионираа

Редакција
Судијката од Управен суд, Дрита Мехмети и судијата од Основен кривичен суд, Јане Тапанџиевски заминаа во пензија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Се пензонираа судиите Дрита Мехмети и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Агрон Речи, државниот правобранител чии угостителски објект беше опожарен

Редакција
Државниот правобранител Агрон Речи од Охрид е во фокусот на јавноста откако вчера му беше опожарен угосителскиот објект во склоп на градскиот пазар Охрид. Јавното...