еМагазин

Tag : влез

Македонија

(Фото) Завршен новиот паркинг на Клиничкиот центар и неколку нови улици и влезови во кампусот

Редакција
Во Клиничкиот центар е завршен новиот паркинг што се наоѓа на местото на поранешната Клиника за гинекологија, направен е посебен влез за возила на итната...
Балкан

(Видео) Редици за влез на плажите во Грција

Редакција
Грција вчера прв пат по подолг период пауза поради корона вирусот дозволи да се отварат организираните плажи во земјата. Видеата од грчките медиуми покажуваат дека...
Македонија

И за влез во Австрија ќе ни треба здравствен сертификат

Редакција
Границите на Австрија се отворени, но за влез во земјата потребен е здравствен сертификат или задолжителен 14-дневен карантин, вели австрискиоит амбасадор Георг Вуцас. – Австриските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од утре во Куманово забрана за влез и излез со градски, меѓуградски патнички и железнички патнички јавен превоз

Редакција
Владата на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Северна Македонија со забрана за влез и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија го забрани влезот на странски државјани од земји со висок ризик

Редакција
Согласно најновите зајакнати препораки усвоени на владина седница, Македонија го забранува влезот на странски државјани од земјите со висок ризик согласно Листата на Светска здравствена...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Виртуелна тура низ Вила Водно, каде ќе живее новиот претседател, Пендаровски

Редакција
Како и неговиот претходник, Ѓорге Иванов, новиот претседател на државата, Стево Пендаровски со неговото семејство ќе живее во Вила Водно. За да ги разгледате панорамските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спречен обид за насилен влез во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, едно лице рането

Редакција
Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, информираат од Министерство за одбрана. „Војникот што...
Бизнис

Не постои застој при влез на македонските камиони во Руската федерација

Редакција
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска имал работен состанок со амбасадорот на Руската федерација, Сергеј  Баздникин, на кој што главна тема биле...
БЕНЧМАРК

Хан: Квалитет пред брзина во спроведување на реформите, 2025 година е реалистичен датум за влез на земји од Балканот во ЕУ

Редакција
Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, во интервју за „Ди Велт“, вели дека 2025 година е реалистичен датум за прием на нови членки...