еМагазин

Tag : струен удар

Локално ТОП СТОРИИ

28-годишно момче починало од струен удар во објект во Маркова Сушица

Редакција
Од МВР информираа дека на 12.01.2024 година во 15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во објект во с. Маркова Сушица, скопско, бил пронајден...
Локално ТОП СТОРИИ

Мигрант кој се качил на покрив на воз, загинал од струен удар

Редакција
Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Велес известува дека преку единствениот број за итни повици Е-112 во ЦУК е добиена информација дека мигрант, кој...
Локално ТОП СТОРИИ

Девојче во Илинден почина од струен удар од жици на вагон

Редакција
Малолетно девојче во скопската општина Илинден синоќа почина од струен удар од жици на вагон. Информацијата за ТВ 24 ја потврди градоначалникот на Општина Илинден,...
Локално ТОП СТОРИИ

Струмичанец починал на работа од струен удар

Редакција
Во СВР Струмица вчера било пријавено дека во кругот на фирма во селото Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица. Според пријавеното, Р.М....
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Осумнаесетгодишна девојка од струмичко почина од струен удар

Редакција
Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Шестгодишно дете почина од струен удар

Редакција
На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од...
Локално

Трагедија: Младо момче од Кичево почина од струен удар

Редакција
На 04.08.2020 во 17.11 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во куќата на Ч.Б. од с.Грешница, Б.З.(18) од Кичево се здобил со повреди...
Локално

Малолетник од Авганистан тешко повреден од струен удар на товарен воз во Гевгелија

Редакција
На 01.10.2019 во 11.20 часот било пријавено дека на железничкиот граничен премин Гевгелија, на товарен воз, од струен удар со тешки телесни повреди се здобил...
Локално

Стружанец погоден од струен удар од диво поставени метални шипки

Редакција
На 08.09.2019 во 22,40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако...
Локално

Работник почина од струен удар

Редакција
На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал...