еМагазин

Tag : струен удар

Локално

Малолетник од Авганистан тешко повреден од струен удар на товарен воз во Гевгелија

Никола Осило
На 01.10.2019 во 11.20 часот било пријавено дека на железничкиот граничен премин Гевгелија, на товарен воз, од струен удар со тешки телесни повреди се здобил...
Локално

Стружанец погоден од струен удар од диво поставени метални шипки

Никола Осило
На 08.09.2019 во 22,40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако...
Локално

Работник почина од струен удар

Никола Осило
На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал...
Локално

Кичевчанец почина од струен удар

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат Р.Т.(51) од с.Мамудовци, кичевско. Лекар...
Локално

Трагедија: Починал од струен удар менувајќи греач на шпорет

На 25.05.2019 година во 12,10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „5“ во с.Визбегово, Д.П.(42) при обид да смени греач на електричен...
Локално

Штипјанец тешко повреден од струен удар

Никола Осило
На 21.04.2019 година во 17.35 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека на улица „Брегалничка“, М.Д.(27) од Штип, додека извршувал работни...