еМагазин

Tag : Кичево

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец“ – Кичево за набавка на горива вреден 143.000 евра

Никола Осило
ЈП „Комуналец“ – Кичево по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од...
Локално

Приведен дрвокрадец од Кичево кој нападнал шумски полицајци

Никола Осило
На 19.11.2019 околу 18.00 часот на влезот од Шумската полициска станица во Кичево од слобода бил лишен Б.В.(21) од Кичево, поради тоа што физички нападнал...
Бизнис

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на три автомобили вреден 33.000 евра

Никола Осило
Општина Кичево по распишаниот тендер за набавка на нови возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје. Вредноста на склучениот...
Локално

Кичевчанец си го повредил лицето со моторна пила

Никола Осило
На 13.10.2019 во 15.15 часот во Полициска станица Кичево било пријавено дека околу 12.45 часот во објект на ул.„Јане Сандански“, Н.В.(51) од Кичево, при работа...
Локално

Нападната млада девојка во кичевско

Никола Осило
Во раните утрински часови односно во 01 часот и 20 минути, во полициската станица Кичево, А.Ј.(22) од кичевското село Другово пријавила дека на локален пат...
Локално

Во пожар целосно изгоре куќа во Кичево, приведен сопственикот

Никола Осило
Oколу 22:30 часот, во куќа на улицата „Стојан Сандески“ во Кичево, сопственост на Е.Т.(51), се случил пожар во кој, целосно изгореле внатрешните простории, кровната конструкција...
Локално

Кривични пријави за две лица поради закана кон сведоци

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ф.М.(25) и А.М.(22), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Локално

Кривична пријава за напаѓачот на жена во Медицинскиот центар Кичево

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Б.Е.(43) од село Стрелци, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“,...
Локално

Двајца го претепале во Медицинскиот центар Кичево

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Л.(21) и К.Л.(24), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Локално

Кичевчанец почина од струен удар

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат Р.Т.(51) од с.Мамудовци, кичевско. Лекар...