еМагазин

Tag : Кичево

Македонија

Шест нови случаи на Ковид-19 во Кичево

Редакција
Шест нови случаи со Ковид-19 се регистрирани во Кичево. Според денеска објавените податоци од Институтот за јавно здравје, вкупниот број заразени во општината достигна 58,...
Македонија

Во Кичево 25 активни случаи на Ковид-19, заразен и имам на џамија

Редакција
Во Кичево до вчера 30 лица беа заразени со коронавирусот од кои 25 се активни, а меѓу нив е и имамот на една градска џамија...
Македонија

Во Кичево регистрирано уште едно лице со корона вирусот

Редакција
Откако пред пет дена во Кичево беа регистрирани три лица заразени од Ковид-19, во еден ден, денеска е регистрирано уште едно лице заразено од овој...
Македонија

Тројца новозаразени со корона вирусот во Кичево, едниот е на 28-годишна возраст

Редакција
Според статистичките податоци од Министерството за здравство, во Кичево денеска има три нови случаи заразени со корона вирусот, со што вкупната бројка на активни случаи...
Македонија

Во Кичево два нови случаи со корона вирусот

Редакција
Во општина Кичево денеска се регистрирани два нови случаи на заболени од корона вирусот. Според информациите од Кризниот штаб на општината, се работи за 58-годишен...
Македонија

Студент кој живее во Скопје, втор активен случај со Ковид-19 во Кичево

Редакција
Според најновите статистички податоци од Министерството за здравство, денеска е регистриран вториот активен случај заразен со „Ковид 19“ во општина Кичево. Извори од кризниот штаб...
Македонија

Прв случај на заразен од корона вирусот во Кичево

Редакција
Во Кичево е регистриран првиот случај на заразен од Ковид-19. Тој е во стабилна здраствена состојба и се наоѓа на домашно лекување. Уште осум лица...
Локално

Починат маж пронајден на патот Кичево-Демир Хисар

Редакција
На 25.04.2020 година во 15,05 часот дежурен лекар од Медицински Центар Кичево пријавил  во Полициска станица  Кичево дека на регионалниот пат Кичево-Демир Хисар, во близина на...
Македонија

Прв случај: Кичевецот позитивен на коронавирусот работел надвор од земјата и бил во државен карантин

Редакција
Во последниот билтен објавен денеска од Центарот за јавно здравје за првпат беше регистрирано лице заразено со Ковит – 19 со постојано место на живеење...