еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Мигрант кој се качил на покрив на воз, загинал од струен удар

Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Велес известува дека преку единствениот број за итни повици Е-112 во ЦУК е добиена информација дека мигрант, кој се качил на покривот на вагоните на воз, што сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, во населеното место Градско дошол во допир со кабел на електрична енергија при што лицето добило струен удар.

Случајот е пријавен во МВР и Итна медицинска помош.

– Според информациите добиени од МВР лицето не давало знаци на живот, а потоа и од Итната медицинска помош било констатирано истото. Настраданото лице е од машки пол на возраст од околу 30 години, се вели во соопштението од ЦУК.

Фото: МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски повика на лидерска средба за разговорите со Бугарија: Сериозните прашања се решаваат на маса

Редакција

Голем интерес за акцијата за бесплатен приклучок на Снабдување со топлина Балкан Енеџи

Редакција

Изборите пак ќе го одложат пописот

Редакција