еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Шестгодишно дете почина од струен удар

На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од с.Крушопек, скопско, починато од струен удар, информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР ја осуди изјавата на Џамбаски, му порачаа на Пендаровски да реагира кај Радев

Редакција

Исчезнатото момче од Струмица заминало во Бугарија, каде живеела неговата мајка, нема информација дали е кај нејзе

Редакција

Кај скопјанец и битолчанец откриени 55.000 петарди, ракети и динамит

Редакција