еМагазин

Tag : базен

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Каква зимска спортско-рекреативна понуда нуди СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
И оваа зима, спортскиот центар „Борис Трајковски“ работи со сите свои спортски и рекреативни капацитети. Лизгалиштето е со најголема посетеност досега, но и со подобрени...
Локално

Девојче од село Бардовци се удавило во семеен базен

Редакција
Осумгодишно девојче од скопското село Бардовци доцна синоќа се удавило во базен од семејната куќа. Како што соопшти МВР, несреќата се случила околу 21:15 часот...
Локално

Трагедија во Скопје: Петгодишно девојче почина по пад во базен на угостителски објект

Никола Осило
На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило...
Локално

14-годишно девојче почина во базен во Битола

Редакција
Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во...
Локално

(Фото) Од денеска, уште еден нов пливачки базен во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
По извршената реконструкција на пливачкиот базен и извршеното тестирање на целиот систем, денеска ќе биде отворен уште еден пливачки базен во склоп на затворениот објект...