еМагазин

Tag : работник

Локално

Вработен на патарина физички бил нападнат од лице кое не сакало да плати

Редакција
Благајник на наплатната рампа Гостивар на автопатот „Мајка Тереза” бил удрен и навредуван од возач кој не сакал да плати патарина. Според СВР Тетово, четириесетипетгодишниот...
Локално

Тешко повреден градежен работник кој паднал од импровизирано скеле

Никола Осило
На 26.08.2019 околу 15.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека  И.Б.(53) од с.Врбјани, додека изведувал градежни работи, паднал од импровизирано скеле, при што...
Локално

Градежен работник повреден од залутан куршум во Сарај

Никола Осило
На 21.08.2019 околу 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај,скопско, во објект во изградба, додека Д.З.(29) и Б.С.(63), двајцата од Скопје, работеле...
Локално

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Никола Осило
На 20.08.2019 во 11.05 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив бил донесен Ј.М.(32) од с.Визбегово,- скопско,...
Локално

Детали од МВР за трагичната смрт на работникот на зградата на ФФМ

Никола Осило
На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни задачи со...
Локално

Работник спречил катастрофа откако се запалил кабел од фрижидер

Никола Осило
На 16.08.2019 година во 14,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски“,во магацински простор во маркет се запалил кабел од комора...
Локално

Работник почина од струен удар

Никола Осило
На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал...
Локално

Тешко повреден градежен работник кој работел на деловен објект

Никола Осило
На 02.07.2019 година во 11.00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Отказ за чистачот на ѓубре, тие ште не прават сите нас ѓубре секој ден уште се на работа

Редакција
Работникот во Комуналец затоа што фрли прашина во Вардар, која by the way е одамна сериозно загадена, не доби ни опомена, ни намалена плата, туку...
Локално ТОП СТОРИИ

Работник го убил својот работодавец во Тетовско

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на местото на кое 45-годишен жител на тетовското село Јанчиште, денеска во 13:30 часот го...