еМагазин

Tag : марихуана

Свет ТОП СТОРИИ

Германија легализираше марихуана за лична употреба

Редакција
Германија ја легализираше марихуаната за лична употреба и стана четвртата земја во Европа која го направила тоа. Купувањето на марихуана легално сè уште ќе биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) МВР во Скопје откри лабараторија за марихуана, уапсени 4 лица

Редакција
Денеска полициски службеници од СВР Скопје, Единица за недозволена трговија со дрога и оружје во заедничка координирана акција со Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Во возило на Брза помош во Србија полицијата најде три килограми марихуана

Редакција
По претходна дојава дека во возило на Брза помош има дрога, полицијата во Нови Пазар, Србија, во истото пронајде три килограми марихуана, јавуваат српските медиуми....
Македонија ТОП СТОРИИ

Спречен шверц на 26 килограми марихуана која со рибарски чамец од Албанија требало да заврши во Македонија

Редакција
Припадници на полицискиот комесаријат од албанскиот град Корча спречиле шверц на марихуана со рибарски чамец, од Албанија во Македонија преку Охридското Езеро. Уапсени се четири...
Балкан ТОП СТОРИИ

Откриена парцела со марихуана во круг на армиски објект кај Тирана, уапсени тројца припадници на армијата

Редакција
Во Албанија, како што потврдува последниот случај, се чини дека и воените објекти станале место каде има парцели со марихуана. – Таков случај е откриен...
Свет ТОП СТОРИИ

Легализирањето на марихуаната во Германија ќе заштеди над една милијарда евра

Редакција
Германското Министерство за здравство очекува планираната легализација на канабисот да им заштеди на агенциите за спроведување на законот, судовите и затворите во земјата повеќе од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Од фабрика за канабис за медицински цели во Сопот одземена марихуана вредена половина милион евра

Редакција
Министерството за внатрешни работи соопшти дека од фабрика за производство на канабис за медицински цели во селото Сопот се одземени 225 килограми сув цвет марихуана,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Сузбиена организирана криминална група од Штип, Кочани, Виница и Берово, која вршела продажба на кокаин, амфетамин и марихуана

Редакција
На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Заплената марихуана вредна 300.000 евра која потекнува од фабрика за производство на масло од канабис

Редакција
Во патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки пронајдени се четири патни торби со околу 100 килограми висококвалитетна марихуана во вредност од околу 300.000 евра....
Локално ТОП СТОРИИ

Почина 20-годишен радовишанец, му се слошило откако го уапсиле за поседување марихуана

Редакција
На 16.03.2023 во 15.35 часот во Полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од Радовиш, на кого му се слошило,...