еМагазин

Tag : Карбинци

Локално ТОП СТОРИИ

МВР вели нема кривично дело: Расчистен случајот со наводното киднапирање во Карбинци

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека е расчистен случајот за наводното киднапирање во Карбинци, при што е утврдено дека нема елементи на кривично дело....
Македонија ТОП СТОРИИ

Немало обид за киднапирање на деца во Карбинци, велат од МВР

Редакција
МВР најостро ги демантира шпекулациите кои денеска се проширија по одредени портали, локални телевизиски станици и социјалните мрежи за наводен спречен обид за грабнување на...
Локално ТОП СТОРИИ

Во сообраќајка на патот Штип-Плачковица загина 25-годишник од Карбинци

Редакција
Дваесет и петгодишен жител на Карбици загина синоќа во сообраќајна несреќа што се случила на регионалниот пат Штип-Плачковица. Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова информира...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Карбинци пронајдени 15.500 стебла марихуана, вредни над 5 милиони евра

Редакција
Полициски службеници од Одделот за сузбивање на сериозен и организиран криминал – Сектор за криминалистички истраги и Единицата за недозволена трговија со дрога, во координација...
Локално

Семејството Гребенакови имаат штета од 60.000 евра по вчерашниот пожар во Карбинци

Редакција
Пожарот што настана вчера во село Карбинци, штипско, им нанесе штета од 60.000 евра на семејството Гребенакови, кои имаат мал бизнис со производство на ретки...
Локално

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци

Редакција
Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Штип и Карбинци 14 новозаразени со Ковид-19, меѓу кои и две деца на возраст од една и три години

Редакција
По масовното тестирање на текстилните работнички од конфекцијата, но и на работничките од други конфекции кои се превезувале во истите автобуси, денеска во здравствениот билтен...
Локално

Жена пријавила дека сопругот ја киднапирал и физички ја нападнал

Редакција
На 03.04.2020 во 22,30 часот во СВР Штип 37-годишна жена од с.Прналија о.Карбинци пријавила дека околу 08,00 часот во с.Прналија дошол нејзиниот сопруг С.Н. со...