еМагазин

Tag : евра

Локално

Ограбен Шпанец: Со закана му зел 5.000 евра во хотел во Скопје

Никола Осило
На 18.10.2019 во 03.36 часот, J.A.Б.С.(45) од Шпанија пријавил дека на 17.10.2019 околу 22.30 часот во хол на хотел на ул.„Максим Горки“, едно лице со
Локално

Несекојдневен случај во Куманово: Двајца синови сакале да му „здиплат“ на таткото 13.800 евра

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира
Локално

МВР при претрес на дом откри фалсификувани евра

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.К.(35) од с.Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информира МВР. На 11.07.2019
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зделка вредна 10 милиони евра: „Гранит“ ќе го рехабилитира патот Крива Паланка-Деве Баир

Никола Осило
ГД „Гранит“ АД потпиша договор со Јавното претпријатие за државни патишта за проектот „Рехабилитација и подобрување на патната делница Крива Паланка – Деве Баир, соопшти
Бизнис

„Али Хиса Бау Хаус“ го доби тендерот на Зоолошката градина за изградба на „Дино Јура парк“ вреден 138.000 евра

Никола Осило
ЈУ Зоолошка градина на Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на „Дино Јура парк“ склучи договор со трговското друштво за градежништво трговија и услуги
Локално

Штипјанец се обидел да размени фалсификувани евра во менувачница

Никола Осило
На 07.10.2019 во Полициската станица Штип, Љ.Ј.(59) од Штип , вработен во менувачница на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, пријавил дека И.М.(26) од Штип се обидел
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макотекс“ за 609.000 евра го продаде хотелот и земјиштето во Лагадин на „Монтенегрин-инн“

Никола Осило
„Макотекс“ преку Македонската берза информира дека е извршена продажба на недвижен имот-хотел во сопственост на друштвото (објект и земјиште), кој се наоѓа во населба Лагадин
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

Никола Осило
Во четири блок-трансакции во вкупна вредност од 36,9 милиони денари или околу 600.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 2.502 акции од „Скопски пазар“
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Конструктор“ го доби тендерот за конзервација и адаптација на излози во Старата скопска чаршија вреден 186.000 евра

Никола Осило
Општина Чаир по распишаниот тендер за конзервација, санација и адаптација на излози во Старата скопска чаршија склучи договор со друштвото за производство, инженеринг, услуги и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Министерката Нина Ангеловска нема сопствен стан, но чува околу 300.000 евра во банки

Никола Осило
Државната комисија за спречување на корупцијата го објави анкетниот лист за имотната состојба на новата министерка за финансии Нина Ангеловска според кој таа располага со