еМагазин

Tag : евра

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи деливери солушнс“ го доби тендерот на Клиниката за гинекологија за набавка на струја вреден 195.000 евра

Редакција
ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Награден фонд од 500.000 евра за МојДДВ#МојаНаграда

Редакција
Oд 15 декември почнува ФинХакатон2:МојДДВ#МојаНаграда, заеднички проект на Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој за креирање иновативна маркетинг-стратегија за #МојаНаграда, со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Предлог-буџет 2020: Енормно зголемување на парите за патни трошоци и договорни услуги

Никола Осило
Драстино зголемување на расходите предвидени за патни и дневни трошоци има во предлог-буџетот за 2020 година за кој денеска во Собранието треба да расправаат Комисија...
Бизнис

Во блок-трансакција на берзата продадени акции од „Витаминка“ за 32.500 евра

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 2.004.000 денари или околу 32.500 евра денеска на Македонската берза се продадоа 167 акции од „Витаминка“ АД Прилеп. Акциите се продадоа по...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

Никола Осило
ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 863.000 евра

Никола Осило
АД Градски Трговски Центарпо распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата планира да прибере 94 милиони евра од глоби и такси во буџетот за 2020 година

Никола Осило
Владата следната година предвидува во буџетот да се слеат околу 2,2 милијарди денари или околу 35,6 милиони евра од глоби, судски и административни такси. Тоа...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Од буџет „тежок“ 3,8 милијарди евра само 19 милиони евра за заштита на животната средина

Никола Осило
Во периодот кога загадувањето на воздухот и другите еколошки теми стануваат проблем број еден во државата, Владата одвои минимални средства од буџетот за 2020 година...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Гостивар за набавка на нафта за греење вреден 440.000 евра

Никола Осило
Општина Гостивар по рааспишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство за греење на училишни објекти во територија на Општина Гостивар и административната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата во Велес за набавка на нафта за греење вреден 100.000 евра

Никола Осило
ЈЗУ Општа болница Велес по распишаниот тендер за набавка на нафта за греење ЕЛ-1 склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“...