еМагазин

Tag : Кочани

Локално ТОП СТОРИИ

Мажот од Кочани кој уби жена со 40 убоди од нож доби доживотен затвор

Редакција
Усаин Рашидов, мажот од Кочани кој лани во септември со 40 убоди од нож ја уби 48-годишната Танкица Маладеновска од Кочани доби доживотен затвор. Тој признал...
Локално

Прегазен пешак во Кочани се бори за живот, возачот избегал

Редакција
Од МВР информираа дека на 18.01.2024 година во 21.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило удрило...
Локално ТОП СТОРИИ

Во болницата во Кочани почина 16-годишно момче

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека синоќа во 20.30 часот е пријавено дека во Општа болница во Кочани, во бесознание бил донесен 16 –...
Забава ТОП СТОРИИ

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во недела патува во Кочани

Редакција
По одличните концерти во Штип, Битола, Велес и Прилеп караванот „Македонијо во срце те носиме“ во недела, на 1. октомври, ќе гостува во Кочани. Концертот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Убиството во Кочани да биде квалификувано како фемицид, бараат од Платформата за родова еднаквост

Редакција
Случајот на фемицид, најтешкиот вид на родово базирано насилство, кога во Кочани жена беше избодена до смрт, иако претходно го пријавувала сторителот за уцена и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Убиецот на жената од Кочани се бранел со молчење, изнудил 7.000 евра

Редакција
Локалната телевизија ТВ Стар објави дека убиецот на Танкица Младеновска, Усеин Рашидов е пренесен во кумановскиот истражен затвор, каде според информации на телевизијата се однесувал...
Локално ТОП СТОРИИ

Жената од Кочани имала убодни рани во градите, стомакот, вратот и рацете, убиецот заврши во притвор

Редакција
Наредба за спроведување истражна постапка и притвор од 30 дена е определен за лицето кое се сомничи дека сторило кривично дело „убиство“, соопшти Јавното обвинителство...
Локално ТОП СТОРИИ

Убиената жена од Кочани, подолг период била уценувана со компромитирачки фотографии и видеа

Редакција
Службените лица од Полициската станица во Кочани пред околу пет месеци добиле пријава за уцена што ја доставила 46-годишната жена која утрово настрада во грозоморното...
Локално ТОП СТОРИИ

Пожарот кај Чешиново-Облешево, Пробиштип и Кочани е изгаснат

Редакција
Огнените јазици кои зафатија сува трева, нискостелбести растенија, грмушки и шума на територија на општините Чешиново-Облешево, Пробиштип и Кочани се целосно изгаснати, вели за МИА...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Пожар кај Чешиново-Облешево, мобилизирани пожарникари и доброволци од Кочани

Редакција
Хеликоптер за извидување прави проценка, каде и во кој правец се шири пожарот на територија на три општини Чешиново-Облешево, Пробиштип и Кочани, информира Симеончо Стоиков,...