еМагазин

Tag : Лабуништа

Локално ТОП СТОРИИ

Неколку дена трае потрагата по 18-годишна девојка од Лабуништа

Редакција
Неколку дена трае потрагата по 18-годишна девојка од Лабуништа, а апелот се споделува и на социјалните мрежи. Исчезнувањето на девојката го потврди и Министерството за...
Локално

Жител на Лабуништа сакал да натепа полицаец

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против О.М.(49) од село Лабуништа поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз...