еМагазин

Tag : Солун

Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсени македонски и српски државјани во Солун, откриени над 21 килограм накит и злато во нивните возила

Редакција
Двајца македонски и двајца српски државјани биле уапсени во Солун откако во возилата со кои се превезувале биле пронајдени накит и осум прачки, веројатно златни,...
Балкан ТОП СТОРИИ

Поплавите во Грција го затворија автопатот Солун-Атина

Редакција
Поради поплавите во регионот Тесалија, привремено е затворен дел од автопатот Солун –Атина пред Катерини, сообраќајот е во прекин во правец кон грчката метропола, а...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од следната недела редовна железничка линија за транспорт на контејнери од пристаништето во Солун до Скопје

Редакција
Од следната среда ќе започне да сообраќа новата редовна железничка линија за транспорт на стока што ќе ги поврзе пристаништето во Солун и Скопје, јави...
Балкан

(Видео) Две девојки се сончаа голи во центарот на Солун

Редакција
Две девојки, тотално голи се сончаа на пристаништето во Солун, во центарот на градот, во близина на улицата со кафулињата покрај морето, омиленото место на...
Балкан ТОП СТОРИИ

Обилните дождови предизвикаа поплави во Солун и на Халкидики

Редакција
Обилните дождови предизвикаа проблеми во Солун и во реонот на Муданија, на полуостровот Халкидики, изјави директорот на Службата за цивилна заштита на регионот Централна Македонија,...
ЖИВОТ

Заев за грчки „Катимерини“ откри дека децата му учат во Солун

Редакција
Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, поранешниот македонски премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, освен за односите помеѓу Грција и Македонија по потпишувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Идентификувани пет лица кои учествуваа во упадот на изложбата на македонскиот уметник Андреевски во Солун

Редакција
Полицајците од Одделот за борба со расистичкото насилство на грчката полиција во Солун идентификувале пет лица кои пред две седмици упаднаа на изложбата на македонскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството во Солун започна истрага за упадот на изложбата на македонскиот сликар Андреевски

Редакција
По наредба на првиот човек на Солунското обвинителство Димитрис Смирнис, обвинителот за кривични дела ќе започне итна прелиминарна истрага за откривање на сторителите на упадот...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Маскирани членови на Златна зора упадна на изложбата на македонскиот уметник Андреевски во Солун

Редакција
Маскирани членови на ултрадесничарска грчка партија Златна зора вчера упадна на изложбата на македонскиот уметник Сергеј Андреевски во уметничката галерија Ремецо, во Каламариа, Солун, пренесе...
Балкан ТОП СТОРИИ

Од Атина за Солун тргна првиот патнички воз, 34 дена по железничката несреќа

Редакција
Измешани чувства, но не и страв, преовладуваат кај дел од патниците кои утрово, од Атина за Солун тргнаа со патничкиот воз, прв по пауза од...