еМагазин

Tag : Мотоциклист

Локално ТОП СТОРИИ

Загина 42-годишен мотоциклист на автопатот Скопје-Велес

Редакција
Вчера на автопатот Скопје-Велес во близина на тунелот „Бадар“ загинал 42-годишен мотоциклист. Како што информираа од Министерството за внатрешни работи станува збор за Е.А.(42) од...
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 48-годишен мотоциклист од Ваташа

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека вчера во тешка сообраќајка на регионалниот пат Кавадарци – Моклиште загинал Л.С. (48) од селото Ваташа Тој...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мотоциклист од Македонија загина во сообраќајна несреќа помеѓу Подгорица и Цетиње

Редакција
Мотоциклист, државјанин на Македонија, загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила на магистралниот пат Подгорица – Цетиње, во местото Каменица кај Подгорица, пишува црногорскиот...
Локално

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Куманово-Свети Николе

Редакција
Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, соопштија денеска од СВР Куманово. „Денеска во 15:17 часот во СВР Куманово било пријавено...
Локално

72-годишникот кој со автомобил усмрти мотоциклист во Трубарево бил „мортус пијан“, одреден му е триесетдневен притвор

Редакција
Триесет дена притвор му е одреден на 72-годишникот кој вчера во скопско Трубарево предизвика сообраќајна несреќа со смртни последици. Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба...
Локално

Мотоциклист од Прилеп почина по излетување од пат

Редакција
На 19.09.2020 околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, мотоцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(47) од Прилеп, излетал од коловозот,...
Локално

Повредени струмички мотоциклист и сопатничката по судар меѓу „јамаха“ и „цитроен ц4“

Редакција
На 13.10.2019 во 14.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица – с.Баница се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха“ со струмички регистарски ознаки,...
Локално

Тешко повреден скопски моторџија во судар со „Фолксваген Туран“

Редакција
На 22.08.2019 годинa во 13,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фолксваген...
Локално

Мотоциклист удрил во велосипедист и побегнал

Редакција
На 06.07.2019 во 7.50 часот на крстосница од улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(24) од с.Љубанци,...
Локално

Мотоциклист почина по судар со товарно возило

Редакција
На 30.06.2019 година во 22,50 часот било пријавено дека на раскрсницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Баотиан 125“ без регистарски...