еМагазин

Tag : лесковац

Македонија

Несреќа на автопатот кај Лесковац, повредени двајца македонски државјани

Редакција
Нешто после 8 часот утрово, се случи сообраќајна незгода на автопатот кај селото Велика Биљаница кај Лесковац, во која беа повредени двајца мажи од Северна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четврта жртва на автобуската несреќа кај Лесковац: Почина жената која беше приклучена на апарти за дишење

Редакција
Македонската државјанка С.Т која беше повредена при автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, починала пишува српски „Блиц. Повредената починала во Клиничкиот центар во Ниш...
Македонија

Две патнички од превртениот автобус кај Лесковац се уште во животна опасност

Редакција
Две патнички од македонскиот автобус, кој вчера имаше тешка сообраќајна несреќа кај Лесковац, се уште се во животозагрозувачка состојба. Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Третата жртва од несреќата кај Лесковац е од Кавадарци, шоферот на автобусот во притвор

Редакција
Идентификувана е и третата жртва во автобуската несреќа што вчера се случи кај Лесковац. Тоа е 63-годишната В.К од Кавадарци. Претходно беше утврден идентитетот на...
Македонија

Патник за несреќата кај Лесковац: Автобусот се занесе, нешто ме удри во главата и сите патници почнавме да паѓаме еден врз друг

Редакција
Изутрината во 1:45 часот на автопатот кај Лесковац се случи тешка сообраќајна несреќа во која загинаа тројца македонски државјани – маж и две жени, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МНР: Загинатот маж во несреќата кај Лесковац е од крушевско, а едната жена од Кочани

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека досега се идентификувани две од трите лица, маж и две жени, кои загинаа синоќа, кога автобус на компанијата...
Македонија

Видео од несреќата со македонскиот автобус кај Лесковац

Редакција
Во сообраќајната несреќа која се случи со македонски автобус во близина на Лесковац, Србија загинаа три лица, еден маж и две жени. Неколку лица од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Автобусот кој излета кај Лесковац е на струшки „Еуробус“, од компанијата во Србија испратен друг

Редакција
Автобусот со македонски регистарски таблички што излета од автопатот кај Лесковац ноќеска во 01:45 часот, е на струшката компанија „Еуробус“. Тргнал синоќа во 19 часот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови детали: Во несреќата кај Лесковац на лице место починале маж и две жени

Редакција
Во сообраќајната несреќа која се случи во близина на Лесковац, Србија, во која се преврете автобус со македонски регистарски таблици, на лице место загинал еден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Редакција
Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што...