еМагазин

Tag : сообраќајна несреќа

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Охрид, возило паднало во река

Редакција
Тешка сообраќајна несреќа синоќа се случила кај селото Колари, кичевско, на патот Кичево-Охрид, при што автомобил паднал во река. Неофицијално едно лице загинало, а друго...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за тешката сообраќајна несреќа кај Росоман

Редакција
Утрово на регионалниот пат Кавадарци-Росоман се случи тешка сообраќајна несреќа, во која две лица се потешко повредени. „Денеска (28.02.2024) во 06.48 часот во ОВР Кавадарци...
Локално ТОП СТОРИИ

Три лица се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Росоман

Редакција
Тешка сообраќајка се случи утрото на патот Кавадарци-Росоман, информираат од Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Кавадарци. „ТППЕ Кавадарци излезе на терен со 8 пожарникари, 2 возила...
Локално

Возач од Крива Паланка најпрво удрил во 49-годишно лице, а потоа во запрен камион

Редакција
Од МВР информираат дека на 13.01.2024 година околу 15.40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, се случила...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сообраќајна несреќа загина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски

Редакција
Милан Мукоски (19), син на поранешниот пратеник Крсто Мукоски загина во сообраќајна несреќа. Според билтенот на МВР, тој загинал во сообраќајка која се случила синоќа...
Локално ТОП СТОРИИ

Ем ги удрил со кола, ем ја натепал жената која завршила со скршеници и потрес на мозок

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје соопшти за случај на грубо насилство, во кое осомничено 65-годишно лице предизвикало сообраќајна несреќа, а потоа насилно ја турнало повредената во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еден загинат, а друг македонски државјанин повреден во сообраќајка во Хрватска

Редакција
Еден македонски државјанин загинал, а друг е повреден во сообраќајна несреќа на магистралниот пат од Брегана до Липовац во Хрватска, пренесуваат хрватските медиуми. Автомобилот со...
Локално ТОП СТОРИИ

Едно лице загина, малолетник тешко повреден во сообраќајка на патот Прилеп-Крушево

Редакција
На 06.10.2023 во 21.05 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Крушево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „киа“ со охридски регистарски ознаки,...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

27-годишниот Алпај Муфти доживеа сообраќајна несреќа и две недели беше во кома, потребни сме за негово лечење

Редакција
Семејството на 27-годишниот Алпај Муфти од Охрид испраќа апел за помош до сите добронамерни луѓе. „Kобна сообраќајка му го смени животот на Алпај, младо момче...
Локално ТОП СТОРИИ

Младо момче загина, а тројца се повредени во сообраќајка на патот Крива Паланка-Ранковце

Редакција
На 14.08.2023 во 01:28 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на магистралниот пат Крива Паланка-Ранковце, во село Љубинци, И.М. (21) од Крива Паланка,...